دوست ندارم درس بخوانم

پسری 15 ساله هستم كه نمی‌دانم چطور باید درس بخوانم. همه راه‌ها را امتحان كرده‌ام، ولی علاقه‌ای به درس خواندن پیدا نمی‌كنم و نمی‌دانم چطور باید به درس خواندن اهمیت بیشتری بدهم. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2020-08-11 08:57:40 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ ۱۳:۲۷:۴۰ تعداد پاسخ ها 1
  • در این شرایط سنی كه قرار دارید، شرایط بلوغ است. بخشی از این وضعیت رخ داده ناشی از شرایط جسمانی و بلوغ است و در شرایط بلوغ افراد به دلیل نوساناتی كه در بدن‌شان رخ می‌‌دهد، در درس خواندن دچار یكسری مشكلات می‌شوند، از این رو در این شرایط فرد در درس خواندن دچار بی‌علاقگی می‌شود و نگرانی‌هایی نیز در وجود او شكل می‌گیرد. زمانی كه سوالات ذهنی در فرد افزایش پیدا كند، باعث می‌شود فرد انگیزه اصلی‌اش را از دست بدهد، بنابراین طبیعی است كه در این شرایط ممكن است فرد حتی روش‌های مطالعه‌ای خوبی را به كار گرفته باشد، ولی به دلیل فقدان آمادگی ذهنی یا حتی جسمانی نتواند آن بازدهی و نتیجه مطلوب را به دست بیاورد، از این رو پیشنهاد می‌شود ابتدا به تغییر سبك زندگی‌تان بپردازید، یعنی از لحاظ تغذیه‌ای، خواب و... اهمیت لازم را داده، سپس نگرانی‌ها و استرس‌ها را از خود دور كنید. از سوی دیگر به این مساله فكر كنید این شرایط كنونی دوره گذراست. به هر حال باید این مراحل را پشت سر گذاشته و سعی كنید عوامل مزاحم كه مانع از درس خواندن می‌شود را از خود دور كنید. در این مقطع حتی توصیه نمی‌شود به فكر آینده شغلی، ازدواج، درآمد، ‌استقلال مالی و... باشید. تمام تمركز خود را روی درس بگذارید و یك برنامه‌ریزی درسی منطقی را در پیش بگیرید.

    2020-08-11 08:57:42 ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ ۱۳:۲۷:۴۲ 298

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ