گواهی عدم سازش برای طلاق چه مدت اعتبار دارد؟

زن و شوهری تصمیم گرفته‌اند به صورت توافقی از هم جدا شوند. بدین منظور گواهی عدم امکان سازش را از دادگاه اخذ کرده‌اند، اما برای انجام تشریفات به دفتر رسمی طلاق مراجعه نمی‌کنند. آیا با در دست داشتن این گواهی هر وقت که مایل باشند، می‌توانند به دفتر رسمی طلاق مراجعه کنند؟

2020-08-11 08:53:57 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ ۱۳:۲۳:۵۷ تعداد پاسخ ها 1
  • مدت اعتبار گواهی عدم امکان سازش برای تسلیم به دفتر رسمی ازدواج و طلاق 3 ماه پس از تاریخ ابلاغ رای قطعی یا قطعی شدن رای است و چنانچه این گواهی در این مدت تسلیم نشود یا طرفی که آن را به دفترخانه رسمی طلاق تسلیم کرده است، ظرف 3 ماه از تاریخ تسلیم در دفترخانه حاضر نشود یا مدرک لازم را ارائه نکند، گواهی صادر شده از درجه اعتبار ساقط است و هرگاه گواهی عدم امکان سازش صادر شده بر اساس توافق زوجین به حکم قانون از درجه اعتبار ساقط شود، همه توافقاتی که گواهی مذکور بر مبنای آن صادر شده از بین می‌رود.

    2020-08-11 08:53:59 ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ ۱۳:۲۳:۵۹ 295

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ