سر مسائل جزئی با نامزدم قهر می كنيم

پسری 22 ساله هستم كه با دختری از اقوام آشنا شده‌ام و رابطه‌مان در حدی است كه قصد ازدواج داریم، اما مدام بر سر مسائل كوچك و جزئی با هم قهر می‌كنیم. لطفا راهنمایی‌ام كنید چطور با او رفتار كنم.

2020-08-09 11:17:29 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ ۱۵:۴۷:۲۹ تعداد پاسخ ها 1
  • قهر واكنشی است كه در آن فرد هدفی را پیش می‌برد و می‌خواهد از این طریق به خواسته‌های خود برسد. در واقع با قطع ارتباطات خود قصد دارند هدف خود را به كرسی بنشانند. قهر شیوه‌ای است كه فرد ناراحتی‌ها و هیجانات منفی خود را نشان می‌دهد و سعی می‌كند با این شیوه رفتار طرف مقابل را تغییر دهد. به هر حال از لحاظ روان‌پزشكی قهر كردن یك فرآیند و مكانیسمی است كه فرد در جست‌وجوی هدف خود است. افرادی كه در رابطه به جای حل مساله و مساله‌مداری قهر را انتخاب می‌كنند، می‌خواهند با این شیوه ناراحتی خود را بروز داده و در كانون توجه باشند. این روش تخلیه هیجانی اگر به شكل عادت درآید و در شخصیت فرد نهادینه شود، فرد می‌آموزد به جای حل مسائل ریز و درشت قهر را انتخاب كند. قهر باعث مختل شدن روند زندگی و رابطه می‌شود. یكی از راه‌های موثر برای حل چنین رفتارهایی شفاف سخن گفتن و انجام مذاكرات صریح است. مهارت‌های حل مساله، مساله‌مداری و مهارت‌های ارتباطی نیز به این افراد كمك می‌كند تا كمتر از این شیوه برای حل مشكلات خود استفاده كنند. اگر این افراد به طور واضح هدف خود را از برقراری این رابطه‌ها بیان كنند، كمتر به چالش‌های ارتباطی رو‌به‌رو می‌شوند و برای داشتن یك ازدواج سالم و ایده‌آل بهره‌مند شدن از مشاوره‌های قبل از ازدواج بسیار راهگشا خواهد بود.

    2020-08-09 11:17:30 ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ ۱۵:۴۷:۳۰ 335

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ