از ازدواج دوباره ترس دارم چون نميتوانم اعتماد كنم

پسری 23 ساله‌ام كه به مدت یك سال و نیم پیش با دختری از اقوام نامزد كردم و طولی نكشید به خاطر آزارهای خانواده‌اش نامزدی‌ام به هم خورد. حالا از ازدواج كردن می‌ترسم و به كسی نمی‌توانم اعتماد كنم. لطفا راهنمایی‌ام كنید چطور با این ترس كنار بیایم.

2020-08-09 11:15:32 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ ۱۵:۴۵:۳۲ تعداد پاسخ ها 1
  • ازدواج در نظر برخی از افراد ساده و پیش پا افتاده و در نظر برخی دیگر نیز موضوعی پیچیده است. برخی از افراد هم وجود دارند كه از حواشی ازدواج بیم دارند و تصور می‌كنند احتمال دارد در ازدواج با شكست‌های پی در پی مواجه شوند، از این رو همین احساس منفی باعث می‌شود بیشتر به حواشی فكر كنند و همین تصویر ذهنی آنها را با خطرناك‌ترین حوادث مواجه می‌سازد. اگر افراد قبل از ازدواج و تشكیل زندگی مشترك الگوی مناسبی برای ازدواج داشته باشند و از آن درس بگیرند، به طور قطع در ازدواج موفق بوده و انتخاب درستی خواهند داشت، بنابراین اگر ملاك‌ها و معیارهای انتخاب شده درست و با منطق باشد، هیچ‌گاه شكست در طول زندگی رخ نخواهد داد. درست است كه در طول زندگی مشترك اختلافات رخ می‌دهد، اما نباید اختلافات را به منزله جدایی و طلاق تلقی كرد. تجربیات گذشته را باید به منزله درس عبرت دانست و در زمینه ازدواج آگاهی را باید افزایش داد. حتی اگر كار خطایی در امر ازدواج انجام دادید، درصدد جبران آن بر‌آیید. برای جبران خطاهای گذشته باید از همین اشتباهات درس گرفت تا مشكلات تسهیل شود. اعتماد لازمه هر ارتباطی است؛ نه‌تنها برای ازدواج، بلكه در هر روابطی اعتماد نیاز است، بنابراین این بار برای داشتن یك انتخاب درست ضرورت دارد تا از جلسات مشاوره‌ای بهره‌مند شوید تا به اشتباهات و ایراداتی كه دارید پی برده و درصدد رفع آن باشید.

    2020-08-09 11:15:34 ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ ۱۵:۴۵:۳۴ 445

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ