دخترم خودش كارهايش را انجام نمی دهد

دختری 27 ساله دارم كه ازدواج نكرده است و مسوولیت كارهایش را به دیگران محول می‌كند و از افراد دیگر توقع دارد كه كارهایش را انجام دهند. لطفا بگویید چطور او را راهنمایی كنم تا فرد مسوولیت‌پذیری شود.

2020-08-09 11:06:34 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ ۱۵:۳۶:۳۴ تعداد پاسخ ها 1
  • از نگاه جامعه‌شناختی مسوولیت‌پذیری یعنی پذیرش انجام امور فردی و اجتماعی، كه هر فردی بتواند از عهده كارهای خود برآید. با توجه به اینكه مسوولیت با وظیفه تفاوت دارد، یك فردی كه مسوولیت‌پذیر است، تقریبا می‌توان گفت فردی موفق به لحاظ اجتماعی است، چون توان انجام دادن كارهای خود را دارد و زمانی كه مسوولیت‌های دیگری به او محول می‌شود، از پس آنها بر‌می‌آید. هر فردی باید به اندازه خود مسوولیت‌پذیر باشد تا بتواند در جامعه رشد كند. با توجه به اینكه افراد مسوولیت‌پذیر به لحاظ اجتماعی و روانی افرادی سالم هستند، در جامعه می‌توانند درست رفتار كنند. مسوولیت‌پذیری یكی از اركان مهم تربیتی است كه توسط والدین به فرزند آموزش داده می‌شود. افرادی كه مسوولیت رفتارهای خود را به عهده می‌گیرند، در تشكیل خانواده موفق نقش مهمی ایفا می‌كنند. برای پذیرش مسوولیت‌های فردی و اجتماعی در این سن كمی دیر به نظر می‌رسد و باید اصول درست مسوولیت‌پذیری را از سن كم و دوران كودكی به فرزند خود آموزش می‌دادید. به هر حال برای ورود این فرد به جامعه نیاز است تا مهارت‌های زندگی و اجتماعی را به او آموزش دهید تا فرد مفیدی برای جامعه و خانواده خود باشد. این فرد باید یاد بگیرد كه چگونه با چالش‌ها و بحران‌های اجتماعی خود كنار آید و این كار از طریق آموزش میسر می‌شود. بهتر است افرادی كه در كنار این فرد هستند و تمام امور مربوط به او را به عهده می‌گیرند، به همه خواسته‌های این فرد جواب رد بدهند تا وی با شیوه‌های مسوولیت‌پذیری بیشتر آشنا شود.

    2020-08-09 11:06:36 ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ ۱۵:۳۶:۳۶ 405

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ