چون اختلاف طبقاتی داشتیم نتوانستم با دختر مورد علاقه ام ازدواج کنم

مردی 25 ساله هستم و یك سال است ازدواج كرده‌ام و در گذشته با خانمی آشنا شده بودم كه 3 سال با هم در ارتباط بودیم و قرار بود با هم ازدواج كنیم، اما چون اختلاف طبقاتی شدیدی داشتیم، خانواده‌ها با ازدواجمان مخالفت كردند، اما نمی‌توانم او را فراموش كنم. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2020-08-08 16:56:11 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ ۲۱:۲۶:۱۱ تعداد پاسخ ها 1
  • با توجه به اینكه مهم‌ترین معیار در یك ازدواج سالم تناسب فرهنگی، اجتماعی و... به شمار می‌رود، اگر تناسب بین خانواده‌های زوج‌ها وجود داشته باشد، به خودی خود بسیاری از مشکلات حل خواهد شود. در مقابل حتی با وجودی که بین زن و مرد اشتراكاتی وجود داشته باشد همین اختلاف‌های سطح خانوادگی و اجتماعی گاهی اوقات مشكل‌ساز می‌شود. احساس خوشبختی زمانی رخ می‌دهد كه افراد از لحاظ خاستگاه اجتماعی با هم متناسب باشند تا زندگی خانوادگی‌شان به هم نخورد و دچار مشكل نشوند، زیرا اگر غیر از این باشد، ممكن است احساس كنند به لحاظ شخصیتی با هم متفاوت هستند، بنابراین ممکن است احساس خوشبختی نداشته باشند. وجود اختلاف بین افراد هنگام ازدواج تا حدودی طبیعی به نظر می‌رسد و نباید انتظار داشت از همه وجود شبیه به هم باشند، بنابراین اینكه كامل شبیه به هم باشند تقریبا دور از انتظار است و باید در برخی موارد به تفاهم رسیده باشند. آنچه مهم است و باید به آن توجه شود نوع و میزان این اختلافات طبقاتی است که با توجه به نسبی بودن آن در بین افراد و زوج‌های مختلف، متفاوت است و به همین دلیل هم قطعا راهکارهای کاهش اختلافات و درگیری‌ها نیز تفاوت‌هایی دارد. اختلاف طبقاتی مساله‌ای نیست كه بتوان ساده از كنار آن عبور كرد، چون در قدم نخست یك دیدگاه تفاوتی را بیان می‌كند، اما به طور واضح و عمیق تمام ابعاد یك زندگی را در‌بر ‌می‌گیرد و حتی ممكن است سطح اجتماعی و فرهنگی را نیز زیر سوال ببرد، بنابراین تفاوت در سطح اجتماعی خانواده‌ها خود عاملی است كه در آینده زوج‌ها را با مشكلات عدیده‌ای رو‌به‌رو می‌كند.

    2020-08-08 16:56:13 ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ ۲۱:۲۶:۱۳ 621

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ