از اینکه دخترم در ازدواج شکست بخورد می ترسم

مدتی است كه دختر 19 ساله‌ام با جوانی آشنا شده است و تمایل به ازدواج دارند. از اینكه او ازدواجی نافرجام داشته باشد، ترس دارم و مدام این فكر را می‌كنم كه شكست نخورد. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2020-08-08 16:52:44 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ ۲۱:۲۲:۴۴ تعداد پاسخ ها 1
  • دیدگاه‏های افراد نسبت به ازدواج متفاوت است و هر فردی بر اساس سنت و رسم خانوادگی‌اش فرد مورد نظر خود را انتخاب می‏كند، زیرا الگوهای خانوادگی هر فردی فرق می‌‌كند، از این رو ابتدا برای تصمیم درست باید دختر به خانواده خود رجوع كند و مسائل ازدواج را از نگاه خانواده خود بسنجد. ترس از ازدواج مانع از انتخاب درست می‌شود، بنابراین باید با دید و نگاهی باز دخترتان را راهنمایی كنید. درست است كه ازدواج قابل پیش‌بینی نیست، اما می‌توان تا حدودی همه جوانب امر را در نظر گرفت تا تصمیمی درست اتخاذ شود. بهتر است آنها در جلسات مشاوره‌ای قبل از ازدواج شركت كنند تا مهارت‌های لازم برای تشکیل یك خانواده درست را یاد بگیرند. تفاوت‌های فرهنگی، ‌اقتصادی و اجتماعی هر یك از خانواده‌ها از فاكتورهای مهم یك خانواده سالم است. گاهی اوقات شكست‌ها به منزله یك فرصت دوباره است، اما نباید قبل از شروع هر كاری قضیه را منفی نگاه كرد. به هر حال با تحقیق و بررسی می‌توانید كمی از این ترس و اضطراب‌تان كاهش دهید. به هر حال دخترتان سن نوجوانی را گذرانده و در دوره جوانی قرار دارد و باید برای شروع یك زندگی مشترك همه مهارت‌های لازم را دارا باشد و به پختگی روانی، اجتماعی و روانی رسیده باشد. یكی از مسائلی که در بحث ازدواج مهم است سلامت و بهداشت روانی افراد است كه باید موقع آشنایی و جلسات شناخت خانواده این مساله را مورد بررسی قرار دهید.

    2020-08-08 16:52:46 ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ ۲۱:۲۲:۴۶ 347

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ