چکار کنم که دوباره بتوانم به اجتماع برگردم؟

مدتی است كه به افسردگی شدید مبتلا شده‌ام و تقریبا همه راه‌های درمانی را تجربه كرده‌ام. لطفا راهنمایی‌ام كنید چطور به خود برای درمان این اختلال كمك كنم. با توجه به اینكه روابط اجتماعی‌ام ضعیف‌تر شده است، باید چه راه‌‌هایی را از نظر اجتماعی در پیش بگیرم.

2020-08-08 16:50:32 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ ۲۱:۲۰:۳۲ تعداد پاسخ ها 1
  • معمولا یك فردی كه به افسردگی مبتلاست علاوه بر درمان‌های روانی نیز باید تحت مراقبت‌های اجتماعی قرار گیرد تا این احساس عجز و ناتوانی را از خود دور كند. این افراد معمولا امید را در لایه‌های زندگی‌شان از دست می‌دهند، بنابراین یكی از راه‌های موثر برای درمان افسردگی افزایش امید در زندگی است. بهتر است برای درمان این مشكل منابع مناسبی را مورد مطالعه قرار دهید و نسبت به بیماری‌تان آگاهی بیشتری پیدا كنید. با توجه به اینكه این اختلال بسیار پیچیده است و راه‌های درمانی متفاوتی نیز دارد، روند درمان این بیماری بسیار طولانی است و افراد افسرده نیاز به حمایت‌های روانی و اجتماعی از سوی خانواده خود و دایره و شبكه‌های اجتماعی و دوستان خود دارند. نخست اینكه هیچ‌وقت نباید از بیماری خود ترس داشته باشند و در هراس بسر ببرند، زیرا این بیماری نیز مانند هر بیماری دیگری به نظر می‌رسد راه‌های درمانی متفاوتی دارد. این فرد نیاز دارد روابط اجتماعی كه در گذشته ثابت و مستحكم بوده است را شكل دهد و با افزایش و تقویت روحیه خود انگیزه‌اش را از زندگی افزایش دهد. از سوی دیگر محبت كردن به دوستان و اطرافیان را از یاد نبرد، چون از لحاظ روانی و روحی محبت كردن تاثیرات مثبتی در روحیه فرد به جا می‌گذارد كه مانع از تشدید علائم افسردگی می‌شود. با توجه به اینكه افراد افسرده تمایلی ندارند كه در جمع و گروه حضور یابند و بیشتر تمایل به تنهایی دارند، بهتر است در جمع حضور گسترده‌تری داشته و در امور اجتماعی فعالانه‌تر فعالیت كنند و خود را مجبور به انجام امور هنری و فرهنگی كنند.

    2020-08-08 16:50:33 ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ ۲۱:۲۰:۳۳ 114

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ