به خاطر شکست قبلی از ازدواج دوباره میترسم

خانمی 22 ساله هستم كه از 17 سالگی ازدواج كرده‌ام و در 20 سالگی به دلیل اعتیاد شوهرم طلاق گرفته‌ام و بعد از این شكست می‌خواهم دوباره ازدواج كنم با پسری 26 ساله. خیلی استرس و ترس عجیب دارم كه مبادا دوباره دچار شكست شوم. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2020-08-07 11:39:32 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ ۱۶:۰۹:۳۲ تعداد پاسخ ها 1
  • یكی از مسائلی كه در طلاق باید به آن نگاه كرد، این است كه چرا یك زندگی مشترك به طلاق ختم شده است. اگر قرار باشد در انتخاب‌های بعدی شك، تردید و ترس را در زندگی راه داد، به طور قطع این زندگی دوباره نیز با شكست و مشكلاتی همراه می‌شود كه فرد را به بن‌بست می‌رساند. باید نگاه‌تان به زندگی عادی باشد و طلاق و شكست گذشته را یك درس و تجربه تلقی كنید تا كمتر دچار آسیب‌های بعد از طلاق شوید، بازگشت به زندگی دوباره در شرایطی مهیا می‌شود كه تفاوت‌های رفتاری با فرد مقابل را آگاه شوید و با فراموش كردن خاطرات تلخ گذشته به زندگی جدیدتان فكر كنید. بهتر است خود را خیلی درگیر آنچه قرار است در آینده اتفاق بیفتد نكنید و عملكردهای مثبت داشته باشید، تصمیماتی منطقی بگیرید و با فكری باز و آگاهانه و با مشورت گرفتن از دیگران و خانواده اقدام به تصمیم منطقی كنید. از روی هیجان و احساس تصمیم‌گیری نكنید و خود را برای یك شروع دوباره آماده كنید. ظرفیت‌های روانی طرف مقابل را سنجیده و توانایی‌ها و عملكردهای سازنده خود را برای ساختن یك زندگی ایده‌آل به كار بگیرید. استرس و اضطراب ممكن است در برخی موارد مثبت به نظر برسد، اما اگر به شكل افراط‌گونه و بیمارگونه در‌آید، مشكلات‌تان را تشدید می‌كند، از این رو بهتر است با فردی كه قرار است شریك زندگی‌تان باشد شفاف و واضح صحبت كنید و برخی مسائل را با یكدیگر حل كنید. نگرش‌های مثبت را در زندگی مشترك تقویت كنید و مهارت‌های لازم را بیاموزید.

    2020-08-07 11:39:34 ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ ۱۶:۰۹:۳۴ 284

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ