همسن بودن در ازدواج ممکن است مشکل ایجاد کند؟

جوانی 32 ساله هستم كه با دختری هم‌سن خودم آشنا شده‌ام و قصد ازدواج داریم و می‌خواستم بدانم این هم‌سن بودن بعدها در زندگی مشكل‌ساز نمی‌شود. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2020-08-06 22:40:07 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ ۰۳:۱۰:۰۷ تعداد پاسخ ها 1
  • سن یكی از فاكتورهای ازدواج به شمار می‌رود كه تا‌حدودی نقش تعیین‌كننده‌ای در یك ازدواج سالم دارد. البته فاكتورهای مهم دیگری نیز وجود دارد كه شرایط را برای یك ازدواج سالم مهیا می‌كند. گاهی اوقات دیده می‌شود كه در شروع یك زندگی مشترك زن و مرد هم‌سن هستند و هیچ مشكل ارتباطی بین آنها وجود ندارد، از این رو سن ملاك تعیین و تضمین خوشبختی نیست، بلكه زن و مرد باید از لحاظ و جنبه‌های دیگر نیز با هم همخوانی داشته باشند، بنابراین آن چیزی كه مهم است، داشتن یك رابطه سالم و برقراری ارتباط و تعامل به طرف مقابل است. افرادی كه در جامعه روابط ضعیف دارند و نمی‌توانند به غیر از هم‌جنس خود ارتباط برقرار كنند، باید قبل از ازدواج تمام ضعف‌های خود را حل كنند تا بتوانند بهتر مسائل و مشكلات را رفع كنند، از این رو یك ازدواج سالم دارای ابعاد مختلفی است كه خوشبختی را رقم می‌زند. علاوه بر در نظر گرفتن فاكتور سن باید فرد مقابل به پختگی لازم رسیده باشد. پختگی عاطفی، ‌روانی و اجتماعی برای یك زندگی ضرورت دارد و باید طوری رفتار كرد كه پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های زندگی افزایش پیدا كند و در مواردی دیده می‌شود كه هم‌سن بودن نیز باعث درك بهتر از زندگی می‌شود، بنابراین بهتر است قبل از هر تصمیمی در مشاوره‌های قبل از ازدواج شركت كرده و نظر یك روان‌شناس و مشاور خانواده را نیز مد‌نظر قرار دهید.

    2020-08-06 22:40:09 ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ ۰۳:۱۰:۰۹ 545

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ