پدرم مخالف ازدواج من با دختر همسایه است

پسری 23 ساله هستم كه از دختر همسايه‌مان می‌خواهم خواستگاری كنم، ولی پدرم راضی نمی‌شود. لطفا راهنمايی‌ام كنيد چطور خانواده را متقاعد به اين ازدواج كنم.

2020-08-06 22:38:20 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ ۰۳:۰۸:۲۰ تعداد پاسخ ها 1
  • مخالفت صرف والدین در ازدواج به این دلیل است كه فرد انتخاب شده از سوی فرزند با معیارهای خانواده هماهنگی ندارد و همین عدم تطابق ملاك‌ها باعث می‌شود خانواده مخالفت كند، زیرا والدین تصور می‌كنند فرزندشان با نگاه احساسی دست به انتخاب زده و ملاك تعیین‌شان عشق و عاشقی بوده است. برخی والدین سهلگیر هستند و برای ازدواج فرزندان مخالفتی ندارند و به راحتی اجازه می‌دهند، اما برخی والدین دیگر سختگیر هستند و در ازدواج فرزندان تعصب خاصی دارند و همین امر موجب بروز مشكلات می‌شود. به هر حال باید طبق ملاك‌های خانواده پیش رفت تا بعد از ازدواج فرزندان تحت حمایت‌های مالی و عاطفی والدین خود قرار بگیرند. به هر حال جلب رضایت والدین نیز موجب آرامش در زندگی فردی و اجتماعی می‌شود. در این زمینه سرزنش و تحقیر و درگیری كاری را از پیش نمی‌برد و بهتر است برای جلب حمایت خانواده قدم به قدم پیش رفت. به هر حال باید بتوانید با دلیل خانواده را متقاعد سازید كه قصد ازدواج دارید و موردی را كه انتخاب كرده‌اید، ایده‌آل است. بدون نظر و رضایت والدین نمی‌توانید بهترین تصمیم و انتخاب را داشته باشید.

    2020-08-06 22:38:22 ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ ۰۳:۰۸:۲۲ 210

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ