قیافه ‎ام را دوست ندارم

دختر 18 ساله‌ای هستم كه خیلی از چهره خود راضی نیستم و خانواده‌ام با انجام عمل جراحی مخالفت می‌كنند. با توجه به اینكه چهره‌‌ام را دوست ندارم، دلم نمی‌خواهد در جامعه حضور پیدا كنم و دلم می‌خواهد تنها در خانه بمانم و از خانه بیرون نروم. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2020-08-05 19:36:51 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ ۰۰:۰۶:۵۱ تعداد پاسخ ها 1
  • اینكه در این سن دچار چنین حالتی شده‌اید و دلتان می‌خواهد كه تغییری در ظاهر خود ایجاد كنید، اما خانواده به دلایلی برایشان امكان‌پذیر نیست و اجازه نمی‌دهند، باعث شده است عصبانی شده و از وضعیت خود ناراضی باشید، بنابراین این نارضایتی را به صورت خشم نشان می‌دهید و چون نمی‌توانید خشم خود را به دیگران بروز دهید، این خشم را به حالتی درونی بروز می‌دهید و این خشم درونی باعث ایجاد نارضایتی در شما شده و به نوعی قصد دارید شرایط بد روحی خود و خشم درونی‌تان را با وضعیتی به صورت قهر نشان دهید. این شخص با توجه به اینكه از سوی خانواده مجاز به این كار نیست، كم‌كم خشم درونی او را در حالتی فرو‌می‌برد كه این رفتار باعث ایجاد انزوا و درون‌گرایی می‌شود. همچنین به تدریج ناتوان شده و خشم و عصبانیت باعث می‌شود هر روز بیشتر در انزوا فرو‌رفته و اعتماد به نفس‌شان كاسته شود.
    به این فرد و خانواده‌اش توصیه می‌شود به خود زمان بدهند و به صورت لجبازی نخواهند به خواسته خود دست پیدا كنند. در این سنی كه قرار دارید، باید تلاش كنید تا ادامه تحصیل داده و شغل مناسبی پیدا كنید. اگر به كار مشغول شوید و توانمندی خود را افزایش دهید و تلاش بیشتری برای رسیدن به خواسته‌هایتان داشته باشید، باعث می‌شود دیگران هم موقعیت‌تان را درك كنند و با رسیدن به توانمندی مالی شرایطی ایجاد می‌شود كه بتوانید ایده‌آل زندگی كنید.
    درست است كه افراد از لحاظ ظاهری و چهره با هم متفاوت هستند، اما نباید با آنچه خداوند در وجودتان قرار داده است، جنگ كنید و ناراضی باشید، بنابراین برای بهبود یافتن اوضاع و شرایط باید قابلیت‌های خود را بشناسید و نكات مثبت و ویژگی‌های رفتاری خوبی را كه دارید، شناسایی كنید، از این رو باید تلاش كنید تا نكات مثبت خود را پررنگ سازید، زیرا چهره و ظاهر زیبا عامل موفقیت نیست. با توجه به اینكه روابط اجتماعی‌تان كاهش پیدا كرده است، باید سعی كنید فرصت‌ها را از دست ندهید.

    2020-08-05 19:36:53 ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ ۰۰:۰۶:۵۳ 350

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ