چگونه با همسرم ارتباط درست داشته باشم؟

زوج جوانی هستیم كه یك سال است از زندگی مشترك‌مان می‌گذرد. در طول این یك سال مدام با همسرم سر مسائل كوچك و بزرگ بحث كرده‌ایم، اما نسبت به هم بهانه‌جویی می‌كنیم. لطفا راهنمایی‌ام كنید چطور یك ارتباط سازنده داشته باشیم.

2020-08-04 06:27:34 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ ۱۰:۵۷:۳۴ تعداد پاسخ ها 1
  • به هر حال این اتفاقی كه در زندگی مشترك رخ داده است، دلایل متعددی دارد؛ یكی از این دلایل مهم این است كه وقتی بین دو نفر بحث و جدل رخ می‌دهد، ممكن است آنها از علاقه و دوست داشتن زیاد است كه مدام با یكدیگر بحث می‌كنند، اما دلیل دیگر می‌تواند عدم دوست داشتن یا وجود یك عشق یكسویه باشد یا آنطور كه باید همدیگر را دوست داشته باشند، ‌ندارند كه همین دلایل كافی است تا زوج جوان دچار چالش و بحران در زندگی شوند، زیرا بدون آگاهی از اینكه یكدیگر را دوست دارند یا خیر، راضی به ازدواج می‌شوند و تصور می‌كنند بعدها در طول زندگی دوست داشتن شكل می‌گیرد.
    بهانه‌جویی دلایل دیگری نیز دارد كه یكی از دلایل عمده آن وجود تفاوت‌هایی در زندگی است. گاهی اوقات تفاوت‌هایی كه در ابعاد شخصیتی وجود دارد به طور مثال یك فرد برون‌گراست و فرد دیگر درون‌گرا، همین تفاوت شخصیتی باعث می‌شود زن و مرد در زندگی مشترك دچار اختلال شوند و در روابط و سلایق و تمام موضوعات زندگی خود با چالش رو‌به‌رو شوند. همین تفاوت‌ها ممكن است مشكل‌ساز باشد. از سوی دیگر تفاوت‌های فرهنگی باعث می‌شود آنها دچار اختلافاتی شوند و بهانه‌گیری كنند. همچنین یكی دیگر از دلایل نا‌پختگی روانی در زندگی مشترك است كه هر كدام از طرفین رابطه مهارت لازم برای برقراری ارتباط را ندارند، از این رو یكی از راهكارها برمی‌گردد به قبل از ازدواج كه قبل از شروع زندگی باید به این موضوع بپردازند یكدیگر را دوست دارند یا خیر. توجه به ویژگی‌های شخصیتی و رفتن به مشاوره‌های قبل از ازدواج راهكارهای مهم در زندگی مشترك است.
    كسب مهارت‌های ارتباطی و لازم و مطالعه كتاب‌هایی در این حوزه و داشتن درك متقابل باعث می‌شود مشكلات كاهش پیدا كند. تلاش كنید مهارت‌های لازم را بیاموزید. با توجه به اینكه چالش‌های زندگی در سه سال نخست زندگی زیاد است، اما با خودشناسی و دگرشناسی تلاش كنید تا سال‌های بعدی زندگی‌تان با موفقیت همراه باشد.

    2020-08-04 06:27:36 ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ ۱۰:۵۷:۳۶ 1065

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ