چون توان مالی ندارم می‌خواهم در دوران عقد جدا شوم

جوانی 25 ساله هستم كه به مدت 4 سال است در دوران عقد بسر می‌برم و به خاطر اینكه شرایط مالی‌ام مناسب نیست و نمی‌توانم خواسته‌های همسرم را برآورده سازم، دچار مشكل شده‌ام و قصد جدایی از همسرم را دارم. لطفا راهنمایی‌ام كنید چطور این مشكل را حل كنم، چون احساس می‌كنم افسردگی گرفته‌ام.

2020-08-04 06:16:00 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ ۱۰:۴۶:۰۰ تعداد پاسخ ها 1
  • با توجه به اینكه 4 سال است در دوران عقد بسر می‌برید، معلوم است خیلی زود تصمیم به ازدواج گرفته‌اید، در صورتی كه قبل از ازدواج باید تمام شرایط را سنجید، سپس چنین تصمیم مهمی را اتخاذ كرد. شرایط مالی و اقتصادی یكی از ملاك‌هایی است كه در زندگی هر فردی تاثیرات مثبت و منفی می‌گذارد، بنابراین با توجه به اینكه در این سال‌ها شرایط مالی‌تان تغییر نكرده است و هنوز در دوران عقد بسر می‌برید، ممكن است سال‌های سال نیز همین موضوع طول بكشد و وضعیت‌تان تغییری نكند، بنابراین طلاق و جدایی آخرین راهكاری است كه باید مدنظر قرار دهید. با توجه به اینكه همیشه در چنین شرایط بسر می‌بردید، بهتر این بود كه خیلی زودتر زیر یك سقف مشترك برای زندگی می‌رفتید، چون در زندگی مشترك زن و مرد راحت‌تر می‌توانند مشكلات‌شان را با هم حل كنند تا به سازگاری لازم برسند، بنابراین انتخاب راهكار طلاق، ‌راه‌حل مناسبی برای رفع مشكلات نیست، زیرا آسیب‌های روانی و روحی به طرفین رابطه وارد می‌كند كه ممكن است در دراز‌مدت آنها را مستعد اختلالات رفتاری دیگری سازد. با توجه به اینكه مشكلات‌تان در این مدت زیاد بوده است و تنش و فشار روانی مضاعفی را تحمل كرده‌اید، طبیعی است علائم افسردگی را احساس كنید، اما تشخیص این علائم به عهده یك متخصص است، بنابراین بهتر است تمام آنچه را در زندگی به عنوان یك واقعیت درك می‌كنید، با طرف مقابل در میان بگذارید و به اتفاق هم یك تصمیم نهایی بگیرید، چون در زندگی مشترك همه افراد با مشكلاتی دست و پنجه نرم می‌كنند، اما راهكار طلاق و جدایی نباید به این سرعت تصمیم‌گیری شود. بیشتر فكر كنید تا راه‌حل منطقی درستی را بیاموزید. تفاهم و همفكری با هم در طول زندگی یكی از شروط اصلی زندگی مشترك است كه تداوم زندگی را تضمین می‌كند.

    2020-08-04 06:16:02 ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ ۱۰:۴۶:۰۲ 510

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ