دخترم مسووليت قبول نمی‌كند با او چگونه رفتار كنم؟

دختر نوجوانم تنبل و بد‌زبان است و از انجام مسوولیت‌های فردی‌اش سر باز می‌زند. در درس افت تحصیلی پیدا كرده و علت اصلی بروز این رفتارها را نمی‌دانم. راهنمایی كنید چطور با او برخورد درست داشته باشم.

2020-08-03 08:20:27 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ ۱۲:۵۰:۲۷ تعداد پاسخ ها 1
  • به طور كلی دوران نوجوانی علائمی دارد كه گاهی اوقات اگر به این علائم طبیعی توجهی نداشته باشیم و برخورد درستی والدین نداشته باشند، ممكن است دامنه اختلافات را گسترده‌تر كند. گاهی اوقات این علائم مربوط به رشد نوجوان است و خانواده با مداخله ناآگاهانه خود مشكلات را حادتر می‌كند، از این رو در تشخیص اینكه این مسائل مربوط به رشد است یا مربوط به مشكلات اختلالی مشاور و روان‌پزشك نیز دچار مشكل می‌شود، بنابراین با علائم موجود می‌توان تشخیص داد. البته گاهی اوقات این علائم مربوط به تغییرات خلقی نوجوان می‌شود و اگر نوجوان به لحاظ خلقی دچار تغییراتی شد و این تغییرات بیش از یك هفته طول كشید نیاز به توجه بیشتری دارد و باید روی این مبحث فكر كرد. دومین مبحث این است كه اگر نوجوان انگیزه‌اش را از دست داد و تحت‌تاثیر وقایع قرار گرفت و اشتیاق و شادكامی سابق و تمایلی به انجام فعالیت‌ها نداشت، مهم‌ترین علامت تلقی می‌شود كه ممكن است همین موضوع باعث شود این فرد عملكرد اصلی‌اش را از دست داده و دچار افت تحصیلی شود. اگر این فرد علاقه‌ای به درس خواندن ندارد و دچار افت تحصیلی شده است، باید این موضوع را با یك روان‌پزشك یا روان‌شناس در میان بگذارید، زیرا ممكن است در برخی موارد فرد دچار افسردگی شده باشد. همچنین اگر نوجوان دچار زمینه‌های ناسازگاری شده باشد، باید او را مورد ارزیابی قرار داد و خانواده پیگیر این موضوع باشند. البته می‌توان گفت شاید بروز این رفتارها به علت شكست‌های عاطفی باشد كه به صورت واكنش‌های زودگذر در فرد بروز پیدا می‌كند. اگر مدت طولانی طول كشید و عوارض شدیدتری نشان داد، این فرد باید تحت درمان قرار گیرد.

    2020-08-03 08:20:29 ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ ۱۲:۵۰:۲۹ 596

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ