من و همسرم هردو پرخاشگر هستيم

مدتی است به خاطر رفتارهای پرخاشگرانه همسرم من هم در بحث و دعوا مثل او رفتار می‌كنم و همراه با او عصبانیت خود را نشان می‌دهم و پرخاشگری‌های‌مان باعث شده تصمیم به طلاق بگیریم. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2020-08-03 07:58:22 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ ۱۲:۲۸:۲۲ تعداد پاسخ ها 1
  • در این زمینه فنون موثر و زیادی وجود دارد كه می‌تواند به افراد كاملا یاری رسانده و شخصیت آنها را از حالت تك‌قطبی هیجانی بودن خارج كند. عمدتا این افراد به جای استفاده از راهكارهای مساله‌مدار، هیجان‌مدار برخورد كرده و نمی‌توانند با مسائل به طور منطقی كنار بیایند. جهت مساله‌مدار بودن باید قبل از هر‌گونه اقدامی در وضعیتی كه خاص است و هیجان را شكل می‌دهد ابتدا عواقب امر را تصور كرده برای هر جمله یا هر حركتی اندكی مكث كرده كمی فكر كند و احتمال وقوع رفتار بعدی را پیش‌بینی كند و بتواند نتایج رفتاری خود را حدس بزند، تنها در این صورت با پاسخ با تاخیر یا درنگ می‌تواند ارتباط صحیح را شكل داده و با عاقلانه برخورد كردن جلوی بسیاری از حوادث را بگیرید، نكته مهم دیگر این است كه اتفاقات ناشایست و نزاع‌های خانوادگی معمولا بر اثر شناخت نادرست افراد نسبت به روابط ایجاد می‌شود و به این شكل هیجان واكنش كوتاه، كلی، ‌شدید و زودگذر به موقعیتی خاص تعریف می‌شود. اگر افراد با تعریف دقیق هیجان آشنا شوند، می‌توانند ماهیت درست هیجانات را درك كرده و از خاص بودن موقعیت‌ها به نفع خود استفاده كنند.

    2020-08-03 07:58:24 ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ ۱۲:۲۸:۲۴ 438

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ