چگونه دخترم را در ازدواج راهنمايی كنم؟

دختری 25 ساله دارم كه خواستگاران زیادی دارد، اما تمایلی به ازدواج ندارد. من و مادرش او را به ازدواج تشویق می‌كنیم، اما فایده‌ای نداشته و قصد ادامه تحصیل دارد. از یك‌سو نمی‌خواهم او را وادار به ازدواج كنم و از سوی دیگر خواستگارانش خوب بوده و شرایط مناسبی دارند. چطور او را راهنمایی كنم تا یك تصمیم درست بگیرد.

2020-08-01 06:08:12 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۱۰:۳۸:۱۲ تعداد پاسخ ها 1
  • قبل از ازدواج یكسری معیارها وجود دارد كه زن و مرد باید به آن پایبند بوده تا یك زندگی سالم را شكل دهند. دو‌سوی این ارتباط باید به ارزش‌ها و باورهای فردی و اجتماعی خود احترام گذارند و فرهنگ اجتماعی یكدیگر را بپذیرند. از آنجایی كه خانواده نقش مهم و تاثیر‌گذاری در جامعه به عهده دارد، باید ظرفیت‌های خود را افزایش دهد و درك درستی از موقعیت‌ها داشته باشد. عوامل و شاخص‌های متعددی در شكل‌گیری خانواده سالم نقش دارد. با توجه به تحولاتی كه در زندگی كنونی و عصر جدید رخ داده است، نمی‌توان جوانان و نوجوانان را وادار به ازدواج كرد و باید آنها به طور مستقیم در انتخاب همسر نقش داشته باشند، از این رو شایسته است زن و مرد تصمیمی درست و عاقلانه بگیرند. عجله كردن در تصمیم‌گیری و اجبار از سوی خانواده مانع از شناخت دقیق و رسیدن به آگاهی لازم می‌شود. خوشبختانه امروزه كارشناسان امور خانواده اطلاعات گسترده‌ای را در اختیار زوج‌ها قبل از ازدواج می‌گذارند تا افراد تصمیم درست و انتخاب آگاهانه‌ای داشته باشند. ابتدا باید در مورد كسی كه قرار است با او ازدواج كنید، تحقیق كرده و نسبت به انتظاراتی كه از هم در زندكی مشترك دارید، آگاه شوید. شناخت اخلاق و خلق و خو نیز یكی از مواردی است كه قبل از ازدواج باید به آن دقت داشته باشید. تعهد و میزان پایبندی و سلامت روان از دیگر فاكتورهای مهم انتخاب همسر است. درست است كه نقش خانواده می‌تواند راهنما‌ باشد، اما به هر حال به اجبار و زور نمی‌توان فرد را مجاب به ازدواج كرد. به هر حال علاقه و عشق دو طرف نیز در ساختن یك رابطه سالم مهم است تا كمتر درگیر مشكلات عدیده ارتباطی شوند. تشابه خانواده‌ها به همه لحاظ نیز باید مدنظر قرار گیرد.

    2020-08-01 06:08:14 ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۱۰:۳۸:۱۴ 277

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ