دخالت‌های مادرزنم باعث اختلاف من و همسرم شده است

جوانی 25 ساله هستم، نزدیك 6 ماه است ازدواج كرده‌ام و مادر‌زنم در زندگی‌مان دخالت می‌كند و الان 4 ماه است كه با همسرم اختلاف دارم. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2020-08-01 05:58:21 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۱۰:۲۸:۲۱ تعداد پاسخ ها 1
  • در وهله نخست این موضوع باید بین زن و مرد حل و فصل شود و آنها باید بدانند اگر مادر‌زن دخالت می‌كند، در زندگی‌شان به نوعی نشان‌دهنده ضعف همسرش است و وابستگی خاصی را نشان می‌دهد كه ریشه در دوران كودكی فرد دارد. اینكه این فرد بخواهد به طور مستقیم با مادر‌زن خود وارد گفت‌وگو شود، كار درستی نیست و بهتر این است كه مسائل را بین خودشان برطرف كنند. از سوی دیگر اگر بحث وابستگی باشد، بین دختر و مادر باید به سرعت رویه خود را تغییر داده و به او فرصت داد تا این مسائل را كاهش دهد. همچنین باید به همسرتان امتیاز بیشتری بدهید و در خصوص تصمیمات مهم زندگی او را همراه سازید و به او احترام بگذارید و مسوولیت‌هایی را بر‌عهده او بگذارید تا كمك‌حالتان باشد. یكی از مسائلی كه باعث تخریب روابط می‌شود، انتقاد كردن، تحقیر كردن و... است باید نگاهی مثبت داشته باشید تا به همسر خود فرصت لازم را بدهید. همچنین باید اشكالات و ایرادات خود را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهید تا دخالت مادر‌زن‌تان كمتر شود، از این رو بهتر است همدلی را بین خود و همسرتان افزایش دهید و برای یكدیگر احترام قائل باشید. برای رسیدن به یك نظر واحد با تصمیم‌گیری درست با همسر خود مشورت كنید و برای اهداف زندگی‌تان برنامه‌ریزی داشته باشید. همچنین با افزایش مشاركت و همدلی زندگی مشترك‌تان را بهتر بسازید و سعی كنید كمتر دخالت دیگران را در زندگی راه بدهید. مبارزه به طور مستقیم فایده‌ای ندارد و چارچوب داخلی خانواده را با تصمیم‌گیری تقویت كنید. با این كار خود دخالت دیگران كاهش پیدا می‌كند. توصیه می‌شود خودتان به تنهایی با یك مشاور صحبت كنید تا تكنیك‌های ریز را یاد بگیرید و در زندگی‌تان پیاده كنید.

    2020-08-01 05:58:25 ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۱۰:۲۸:۲۵ 37

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ