چند سالگی سن مناسب ازدواج است؟

سن مناسب برای ازدواج چه سنی است و بیشتر باید برای داشتن یك ازدواج ایده‌آل چه مسائلی را مد‌نظر قرار داد؟ لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2020-07-29 09:05:15 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ ۱۳:۳۵:۱۵ تعداد پاسخ ها 1
  • سن طلایی برای ازدواج دختران و پسران متفاوت است. در زندگی امروزی از سن 24 سالگی تا 29 سالگی را بهترین سن برای ازدواج پسران در نظر گرفته‌اند و از سن 20 تا 25 سالگی نیز بهترین سن برای ازدواج دختران است، از این رو سن طلایی در شهرها و روستاها نیز با هم متفاوت است. در شهرها معمولا جوانان دیرتر اقدام به ازدواج می‌كنند و معمولا در سنین بالاتری تصمیم به تشكیل خانواده می‌گیرند. در این میان برخی معیارها، ‌معیارهای فیزیكی است به این معنا كه فردی كه قرار است مورد پسند واقع شود، اگر این فرد این فاكتور را داشت می‌توانید در خصوص معیارهای فرهنگی او نیز تحقیق كنید. از نظر سطح فرهنگ و آداب و رسوم و نگرش‌های مذهبی، اعتقاد و سبك زندگی است كه باید در مواردی شبیه به هم باشند تا بتوانند سازگاری لازم را داشته باشند. اگر خیلی با هم فاصله داشته باشند، ممكن است در طول زندگی مشترك با چالش‌هایی رو‌به‌رو شوند. معیار دیگری كه باید مد‌نظر قرار داد تا ازدواجی ایده‌آل داشت، معیار اقتصادی است، یعنی فرد باید از نظر شغلی و درآمدی آمادگی لارم برای تشكیل یك خانواده را داشته باشد و از نظر اداره كردن یك خانواده شرایط‌‌اش مهیا باشد. همچنین باید این مساله را سنجید كه طرف مقابل چقدر به خانواده‌اش وابستگی مالی دارد و در این موارد به طور قطع باید به توافق دست یابند. همچنین از نظر معیارهای تحصیلی و آموزشی باید همسان و هم‌سنخ باشند تا اختلاف تحصیلی زیادی رخ ندهد. موضوع مهم دیگر اینكه معیارهای مربوط به هدفمندی زندگی است؛ اینكه چه برنامه‌هایی برای آینده دارید، هدف‌تان را در زندگی مشخص می‌كند و در اصل باید فلسفه ازدواج مشخص شود و اینكه در ازدواج در جست‌وجوی چه مسائلی هستند را به دست بیاورند، حتی می‌توانید در خصوص مسائل جزئی‌تر مانند اوقات فراغت و... صحبت كنید تا مشكلات احتمالی را كاهش دهید.

    2020-07-29 09:05:17 ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ ۱۳:۳۵:۱۷ 1159

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ