همسرم بعد از ازدواج هميشه منزل پدرش است

2 سال است ازدواج كرده‌ام و همسرم به خانواده‌اش به‌شدت وابستگی دارد تا حدی كه در طول این 2 سال زندگی مشترك‌مان همیشه در خانه پدرش بوده است. هر روشی را كه امتحان می‌كنم، اما به نتیجه نمی‌رسم. لطفا راهنمایی‌ام كنید چطور وابستگی‌اش را كمتر كند.

2020-07-29 09:00:57 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ ۱۳:۳۰:۵۷ تعداد پاسخ ها 1
  • درمان وابستگی یك فرآیندی است كه فرد ابتدا باید تصمیم نهایی خود را گرفته باشد و ریشه‌های وابستگی را شناسایی كند و پس از شناسایی اینكه چه عواملی باعث شده است تا فرد وابسته شود روند درمانی مورد نیاز صورت گیرد. شركت در جلسات گروه درمانی توسط یك روان‌شناس یا یك متخصص روان‌پزشك كمك به درمان وابستگی می‌‌‌كند. یكی از روش‌های دیگر درمان وابستگی این است كه علت‌های دوران كودكی مورد تحلیل قرار گیرد، زیرا سرچشمه تمام مشكلات وابستگی به دوران كودكی مربوط می‌شود و فرد تمام رفتارهایی كه از خانواده مبدا خود آموخته است را به عنوان الگو در خانواده و زندگی مشترك خود به كار می‌گیرد. این رفتارهای نادرست كه از دوران كودكی شكل گرفته است، باید با روانكاوی مورد درمان قرار گیرد. یكی دیگر از اقداماتی كه به درمان وابستگی بیش از حد كمك می‌كند، نقش حمایتی همسر است. چنانچه همسر خود را از خانواده‌اش دور كنید و او را از دیدن و ملاقات با خانواده‌اش محدود سازید، ممكن است به انزوا و تنهایی پناه ببرد، از این رو بهتر است روش‌های درمانی دیگری را به كار گیرید تا همسرتان به زندگی مشترك عادت كرده و زندگی در كنار شما برایش لذت‌بخش شود. روابط اجتماعی‌تان را با گروه‌های دیگر دوستانه و خانوادگی گسترش دهید تا او هم احساس نیاز كند و بداند كه بودن در میان گروه‌های خانوادگی چقدر موثر و مفید است. بهتر است بستری را فراهم سازید و از خانواده همسرتان بخواهید در این روش همیاری‌تان كنند تا مشكلات زندگی‌تان كاهش پیدا كند. روش‌های دارو‌درمانی و... كمك می‌كند تا این مساله زودتر درمان شود.

    2020-07-29 09:00:59 ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ ۱۳:۳۰:۵۹ 1874

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ