وقتی هویت مقتول مشخص نباشد باید چکار کرد؟

شخصی به قتل رسیده، اما هویت او به دلیل گذشت مدت طولانی از فوت وی قابل شناسایی نیست. چه اقدامات قانون در خصوص این پرونده انجام می‌گیرد؟

2020-07-06 10:56:40 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ ۱۵:۲۶:۴۰ تعداد پاسخ ها 1
  • اگر هویت متوفی مشخص نباشد به دستور بازپرس علائم و مشخصات جسد به طور دقیق در صورت‌جلسه قید و اثر انگشت متوفی در پرونده ثبت و برای تشخیص هویت متوفی به هر نحو که بازپرس مقتضی بداند اقدام می‌شود. در صورت ضرورت بازپرس می‌تواند دستور انتشار تصویر متوفی را در پایگاه‌های اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی یا پزشکی قانونی یا به هر نحو مناسب دیگر صادر کند. ضابطان دادگستری مکلفند صحنه جرم و محل کشف جسد را با وسایل مناسب محصور کنند و تا حضور بازپرس یا صدور دستور لازم برای معاینه محل از ورود افراد و در صورت ضرورت از خروج آنها از محل جلوگیری کنند. از تمام آثار موجود در صحنه جرم که در کشف جرم موثر است، باید به میزان لازم برداشت و به نحوی مهر و موم شود که در معرض تلف نباشد، اما اگر ادله وقوع جرم مواردی از قبیل مایعات ریخته شده و غیرقابل انتقال از محل باشد تا جمع‌آوری آنها بازپرس برای حفظ ادله یاد شده اقدام می‌کند و اگر لازم بداند محل را قفل یا مهر و موم کرده، حفاظت آنها را به ضابط دادگستری می‌سپارد.

    2020-07-06 10:56:42 ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ ۱۵:۲۶:۴۲ 182

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ