دستمزد کارشناس دادگستری چگونه تعيين می‌شود؟

کارشناس دادگستری مطابق دستور بازپرس دادگاه باید در مورد یک پرونده کیفری اظهارنظر کارشناسی کند، دستمزد این کارشناس چگونه تعیین می‌شود؟

2020-07-05 09:30:21 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۴:۰۰:۲۱ تعداد پاسخ ها 1
  • مطابق قانون آیین دادرسی کیفری، بازپرس دستمزد کارشناس را با رعایت کمیت، کیفیت و ارزش کار، پیش از ارجاع امر تعیین می‌کند. هرگاه پس از اظهارنظر کارشناس مشخص شود که حق‌الزحمه تعیین شده متناسب نبوده است، بازرس میزان آن را به طور قطعی تعیین و دستور وصول آن را می‌دهد. این کارشناس منتخب از سوی بازپرس مکلف به انجام موضوع کارشناسی است، مگر اینکه به تشخیص بازپرس دارای عذر موجه باشد، بازپرس هنگام ارجاع موضوع به کارشناس مهلت معین را برای اعلام نظر وی مشخص می‌کند. در مواردی که اظهارنظر مستلزم زمان بیشتری باشد، کارشناس باید ضمن تهیه و ارسال گزارشی از اقدامات انجام شده، با ذکر دلیل، تقاضای تمدید مهلت کند که در این صورت بازپرس می‌تواند برای یک بار مهلت را تمدید کند، جز در موارد فوری پس از ابلاغ دستمزد به کارشناس اخطار می‌شود که ظرف مهلت تعیین شده در قرار کارشناسی نظر خود را تقدیم کند. پس از آن مراتب وصول نظر کارشناس به طرفین ابلاغ می‌شود و طرفین می‌توانند ظرف یک هفته از تاریخ ابلاغ جهت ملاحظه نظر کارشناس به دفتر بازپرسی مراجعه کرده و نظر خود را به طور کتبی اعلام کنند.

    2020-07-05 09:30:22 ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۴:۰۰:۲۲ 366

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ