همسرم به من شك دارد

مدتی است همسرم به رفتارهای من شك كرده است و تصور می‌كند من با زنان دیگر در رابطه هستم. این افكار منفی او تمام زندگی خانوادگی‌مان را تحت‌تاثیر قرار داده است و حتی یك بار هم برای طلاق اقدام كرد. نمی‌دانم چطور باید رفتار كنم تا ریشه‌های بدبینی و شك از بین برود. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2020-07-05 07:28:09 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۱:۵۸:۰۹ تعداد پاسخ ها 1
  • معمولا وقتی در یك رابطه شك و تردید به وجود می‌آید و این اتفاق در زندگی رخ می‌دهد، استحكام خانواده را با مشكلاتی رو‌به‌رو می‌سازد و باعث می‌شود، بین زوج‌ها ناسازگاری و تنش ایجاد شود. همچنین شك و تردید در رابطه مشكلات شخصیتی، اجتماعی و... ایجاد می‌كند كه توانمندی و كاركردهای مثبت خانواده را زیر سوال می‌برد. زن و مرد بنایی را تشكیل می‌دهند كه این بنا باید استوار و محكم باشد، در صورتی كه شك و تردید در خانوده باعث طلاق و از هم گسستگی می‌شود. افكار منفی و ریشه‌های بدبینی اثرات منفی در زندگی دارد كه پدیده‌های اجتماعی را رقم می‌زند. آمارهای بالای طلاق نشان‌دهنده این است كه ریشه‌های شك و بدبینی در خانواده‌ها صورت گرفته است. آسیب‌شناسان اجتماعی عقیده دارند بدبینی عامل اصلی طلاق به شمار می‌رود. در قدم نخست باید دید ریشه بدبینی از چه زمانی در خانواده شكل گرفته و برای جبران پیامدهای منفی در زندگی خانوادگی باید به بحث و گفت‌وگو نشست و این ریشه‌های آسیب‌زا را درمان كرد، زیرا نبود اعتماد در زندگی باعث می‌شود اعتماد به نفس زوج‌ها كاهش پیدا كند. از سوی دیگر توصیه می‌شود، به یك مشاور خانواده مراجعه كنید تا زوج‌درمانی و مهارت‌های لازم را برای‌تان به كار بگیرد تا ماهیت روانی و اجتماعی و هیجانی درستی پیدا كنید.

    2020-07-05 07:28:10 ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۱:۵۸:۱۰ 101

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ