از طلاقم پشيمان هستم

زنی 25 ساله هستم که حدود 6 سال پیش طلاق گرفتم و مقصر اصلی طلاقمان خودم بودم. بعد از 9 ماه با مردی از فامیلمان که 29 ساله است ازدواج کردم و صاحب فرزندی که الان 2 ساله است شدم الان که به خاطر ظلمی که به همسر قبلیم روا داشته ام و بیهوده زندگی ام را متلاشی کردم به شدت سرافکنده و پشیمانم و از طرفی همسر قبلیم بسیار به من عشق می‌ورزید و روابط خوبی داشتیم اما شوهر دومم مطمئن هستم که دوستم دارد ولی چون شربت متادون مصرف میکند نه علاقه ای به رابطه زناشویی نشان می‌دهد نه محبت همسر قبلیم را به من دارد. الان همسر اولم ازدواج کرده و من ناراحتم و بارها به او پیامک و زنگ زده ام و پشیمانم که چرا زندگیم را نابود کرده ام. چکار کنم که به او و یاد گذشته با او نیوفتم و مثل او که می‎گوید من را فراموش کرده فراموشش کنم و این زندگی را نیز خراب نکنم؟

2020-06-28 10:39:31 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ ۱۵:۰۹:۳۱ تعداد پاسخ ها 1
  • آمار و مطالعات بر آمده از آسیب‌های اجتماعی نشان می‌دهد 90 درصد زنان پس از طلاق احساس ندامت و پشیمانی پیدا می‌کنند و این در حالی است که در اکثر مواقع تقاضای طلاق از طرف خود زنان است و این نوع طلاق عمدتا توافقی است و 90 درصد مردان نیز پس از جدایی مجدداً ازدواج می‌کنند. روانشناسان عقیده دارند عوارض طلاق در مجموع برای زنان سنگین‌تر و پرهزینه‌تر است و به دلایل فرهنگی شرایط سخت‌تری را در زندگی و اجتماع تجربه می‌کنند. بنابر این همان طور که پرسشگر محترم اشاره کرده اند هر تصمیم احساسی و بدون تفکر و تعقل پشیمانی به همراه دارد به ویژه این که پاشنه زندگی فعلی، آن چنان که شما دوست دارید بر وفق مراد شما نمی چرخ د. بنابر این طبیعی است که ذهن و مغز شما در گیر خاطرات زندگی قبلی شود. اما پرسشگر محترم باید بداند تداوم این نوع رفتار های هیجانی و بدون تعقل می تواند یک بار دیگر زندگی شما را دستخوش پاییزی آشفته و زمستانی سرد و بی‌روح سازد و در نهایت هم به زندگی شما و هم به زندگی همسر قبلی شما آسیب جدی وارد کند و احساس گناه را در شما دوچندان کند و دردسرهای مضاعفی را برای هر دو خانواده ایجاد كند و اینکه در قسمتی دیگر از سوال فرموده بودید که به علت مصرف متادون در همسر، رضایت جنسی لازم را در زندگی ندارید باید گفت امروزه یکی از راه های ترک مواد، جایگزینی با متادون است البته مصرف کوتاه مدت آن اشکال جدی ایجاد نمی کند اما در طولانی مدت می تواند سبب ایجاد اختلالات جنسی و حتی ناباروری در مردان شود. متادون به علت نقشی که در تضعیف هورمون‌های جنسی در غده هیپوفیز دارد می‌تواند منجر به مشکلات جنسی در مردان شود. مطالعات نشان داده است که 75 درصد مصرف کنندگان متادون از کاهش یا از بین رفتن میل جنسی شکایت دارند .لذا به پرسشگر محترم توصیه می‌شود به همکاران پزشکی که تجربه لازم در درمان سوءمصرف مواد را دارند مراجعه کرده تا بتوانند عوارض را به حداقل برسانند زیرا گاهی با جایگزینی برخی از مواد دیگر می‌توان تا حدی از عوارض اختلالات جنسی ناشی از مصرف متادون جلوگیری به عمل آورد.

    2020-06-28 10:39:36 ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ ۱۵:۰۹:۳۶ 3902

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ