از عاقبت ازدواج با خواستگارم كه كم‌سن تر از من است می‌ترسم

خانمی ۴۰ ساله کارمند و مطلقه هستم فرزندی هم ندارم. از لحاظ مالی هیچ کمبودی ندارم. جوانی ۲۸ ساله عاشقم شده و به خواستگاریم آمده من هم به او علاقه دارم ولی از آینده می‎ترسم. منتظر راهنمایی شما هستم.

2020-06-27 07:27:44 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ ۱۱:۵۷:۴۴ تعداد پاسخ ها 1
  • به نظر می‌رسد ازدواج‌های امروزی تا حدودی متفاوت از ازدواج های دوران گذشته است. دوره‌ای که مردان 15 تا 20 سال از همسران خود بزرگتر بودند. در حال حاضر چیزی که در ازدواج های امروزی شاهد آن هستیم تفاوت سنی یا بزرگتر بودن خانم ها از مردان است. در این رابطه زوج درمانگران دیدگاه های متفاوتی دارند برخی عقیده دارند که تفاوت سنی هم مانند تفاوت های شخصیتی، هوشی، اخلاقی، ظاهری، خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی می‌تواند تشدید کننده اختلافات در زندگی آینده زوجین شود لذا توصیه به هم‌کفو بودن در عوامل ذکر شده را دارند و بر این اساس همسرگزینی را بیشتر به شکل همسان گزینی می ‌ینند. برخی دیگر از روانشناسان بیان می‌دارند که این درست است که تفاوت سنی
    بالا همیشه مطلوب نیست اما عوامل مختلفی می‌تواند بر کیفیت و رضایت زندگی تاثیر ذار باشد و فقط صرف اختلاف سنی نمی ‌واند منجر به تعارضات جدی در زندگی شود. آنها عقیده دارند اگر علی‌رغم اختلاف سنی زیاد دو طرف از نظر شخصیتی، بلوغ فکری و اجتماعی به پختگی لازم رسیده باشند می‌توانند در کنار هم خوشحال و راضی زندگی كنند. برخی درمانگران نیز بر اساس تجارب بالینی خود بنا به دلایلی این نوع ازدواج‌ها را توصیه نمی‌کنند . آنها عقیده دارند شاید در چند سال اول زندگی، همه چیز به خوبی و خوشی طی شود اما به مرور بعد از گذشت چندین سال وجود این اختلاف سنی ممکن است باعث احساس شرم و خجالت در طرفین به ویژه مردان کم سن و سال شود. مخصوصا در فرهنگ ما که عموماً تا حدی در زندگی خصوصی دیگران سرک می‌کشند ممکن است با نیش و کنایه ‌خود مایه رنجش و دلخوری را در زوجین ایجاد كنند. لذا به پرسشگر محترم توصیه می‌شود لازم است دو طرف همراه با هم جهت بررسی دقیق‌تر به یک روانشناس بالینی باتجربه مراجعه كنند تا با ارزیابی‌های شخصیتی و بررسی انگیزه‌هاِی طرفین اطلاعات لازم جهت تصمیم ‌گیری نهایی در اختیار شما قرار داده شود .

    2020-06-27 07:27:46 ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ ۱۱:۵۷:۴۶ 2492

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ