نظافت خانه برای پسرم خيلی مهم است

پسری دارم 14 ساله از بيرون كه وارد می‌شود پرخاشگری می‌كند و مدام دنبال نظافت خانه است. كوچك‌ترين وسيله‌ای را نمی‌تواند ببيند که روی زمين افتاده است و اين او و ما را عذاب می‌دهد. لطفا من را راهنمايی كنيد.

2020-06-23 11:05:49 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ ۱۵:۳۵:۴۹ تعداد پاسخ ها 1
  • خيلی از اوقات وقتی در كودك يا نوجوان خود اين قبيل مسائل را می‌بينيد بايد توجه كنيد كه اين نشانه‌ها می‌تواند نشان‌دهنده وجود مقداري اضطراب در بچه‌ها باشد كه به صورت رفتار‌های وسواس‌گونه بروز می‌كند طوری كه ميل به تميزی و مرتب كردن خانه بيش از حد در این قبيل بچه‌ها ديده می‌شود. آنها دوست دارند مثلا خانه را مدام چك كنند و در رفتار‌هايشان تكرار كردن‌های بي‌شماری اتفاق مي‌افتد. معمولا بچه‌هايي كه دچار اضطراب هستند و اضطراب‌شان از نوع اختلالات وسواس‌گونه است ممكن است تحت شرايط كنترل نشده باشند، يعني احساس كنند وضعيت تحت كنترل‌شان نيست مانند به‌هم‌ريختگی بيش از حد اتاق كه احساس می‌كنند نمی‌توانند آن شرايط را كنترل كنند، در نتيجه احساس عدم كنترل باعث تشديد اضطراب و حالت‌هاي بي‌قراري و خشم و عصبانيت در آنها مي‌شود.
    معمولا در اين مواقع بهتر است بچه‌ها را حتما نزد روان‌پزشك ببريد زيرا احتمال دارد وجود اين رفتار‌ها تابع خانواده و مساله وسواس خانوادگي باشد كه نياز به بررسی بيشتری دارد. درمان اين قبيل بچه‌هايی كه اضطرابشان از نوع اختلال وسواس‌گونه است به صورت روان‌درمانی و احتمالا دارودرماني است اما اين قبيل بيماري‌ها به خاطر وجود مسائل ژنتيك احتمالا درمانشان طول می‌كشد و نياز به پيگيری در دراز مدت دارد، به همين خاطر توصيه مي‌شود قبل از اينكه اين اختلال در وجود فرزندتان ريشه بدواند او را به روان‌پزشك ارجاع دهيد تا درمان‌های لازم صورت بگيرد.

    2020-06-23 11:05:52 ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ ۱۵:۳۵:۵۲ 1115

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ