رای دادگاه را قبول ندارم

2 سال است كه با همسرم ازدواج كرده‌ام. الان نزديك به 10 ماه است كه خانه را ترك و برای طلاق اقدام كرده است. دادگاه هم عليه من رای داده كه هم مهريه و هم نفقه را بايد به او بپردازم. لطفا راهنمايی‌ام كنيد كه چرا دادگاه چنين رايی داده است؟

2020-06-23 10:54:03 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ ۱۵:۲۴:۰۳ تعداد پاسخ ها 1
  • توجه داشته باشيد زمانی که یک زن بدون اجازه شوهرش خانه را ترك كند و از او تمكين نكند نفقه به او تعلق نمی‌گيرد و تنها مهريه به او تعلق می‌گيرد، زيرا مهريه حق زن است و زن هر وقت كه بخواهد می‌تواند مهريه‌اش را از شوهرش بگيرد. اما در مورد نفقه اينگونه نيست زيرا اگر زن بدون اجازه شوهرش خانه را ترك كند ناشزه به حساب آمده و نفقه‌ای به او تعلق نمی‌گيرد. البته بايد ناشزه بودن زن در دادگاه ثابت شود تا شما از دادن نفقه به او شانه خالي كنيد. اگر دادگاه راي داد كه مرد بايد علاوه بر مهريه كه حق طبيعي زوجه است نفقه هم بپردازد، احتمالا به دليل مشكلاتی است كه دادگاه زن را ناشزه حساب نكرده است. مثلا اگر زندگی زوجه در كنار زوج باعث خوف و وحشت وي شود يا صدمات بدني به زوجه وارد شود و اين امر در دادگاه اثبات و مشخص شود زن نشوز نداشته است، نفقه نيز به زوجه تعلق گرفته و مرد نمی‌تواند اعتراض كند. مثلا اگر زن بگويد من در كنار اين مرد خوف داشتم و او به من صدمات بدنی وارد مي‌كرد در اين شرايط مجبور شدم خانه را ترك كنم، او ناشزه نبوده و هر دو مهريه و نفقه بايد به زوجه پرداخت شود.

    2020-06-23 10:54:05 ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ ۱۵:۲۴:۰۵ 868

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ