رسيد سفته ای كه داده ام را ندارم

کارفرمای بنده در بدو استخدام یک سفته بدون مبلغ با ظهرنویسی برادرم در حضور برادر و همکاران از بنده به عنوان ضمانت حسن انجام کار اخذ و دادن رسید را به بعد موکول کرد و دیگر رسید نداد. من شماره سفته را نیز ندارم. بعد از یک سال کار به علت عدم پرداخت حقوق و مزایایم به دادگاه وزارت کار مراجعه و ضمن تایید رابطه کاری من، کارفرما محکوم به پرداخت حق و حقوقم شده اما کارفرما مرتبا پیغام میدهد که اگر در اجرای احکام اقدامی کنی سفته‌ات را خرج و زندانی‌ات می‌کنم! من رسید سفته یا شماره سریال آن را ندارم اما در حضور شهود سفته را دادم. بعضی می‌گویند نمی‎تواند کاری کند چون باید مبلغ را با دستخط دیگر در متن سفته درج کند و این مصداق خیانت در امانت و یا جعل است. بعضی هم می‌گویند چون تو رسید و یا شماره سریال سفته را نداری نمی‎توانی اظهارنامه بدهی و آن را مطالبه کنی. بعضی می‎گویند چون در حضور شاهدین سفته را دادی و رابطه کاری فیمابین به واسطه حکم دادگاه اداره کار احراز شده نمی‎تواند روی سفته‎ات اقدام کند. هم حقوق سه ماه‎ام روی هواست هم از طرفی به خاطر سفته میترسم به اجرای احکام مراجعه کنم. لطفا مرا راهنمایی کنید.

2020-06-07 06:13:58 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ ۱۰:۴۳:۵۸ تعداد پاسخ ها 1
  • شما می‌توانید برای اخذ سفته‌ها که به دلیل حسن انجام کار به ایشان تحویل داده‌اید با استناد به شهود و شهادت ایشان اقدامات قانونی را انجام دهید.

    2020-06-07 06:14:00 ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ ۱۰:۴۴:۰۰ 292

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ