همیشه به گذشته فکر می کنم و به همه سوءظن دارم

من 28 سالم است و به همه سوءظن دارم. همیشه به گذشته، بدبختی، بیچارگی و خودکشی فکر می‌کنم.

2020-05-29 19:24:14 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ ۲۳:۵۴:۱۴ تعداد پاسخ ها 1
  • ما چند نوع سوءظن داریم که یکی از آنها ناشی از افسردگی است و فردی که دچار افسردگی می شود دنیا را سیاه و نیمه خالی لیوان را می بیند و حتی اگر در جمعی شرکت کند که افرادی با یکدیگر حرف بزنند و بخندند گمان می کنند که دارند او را مورد تمسخر قرار می دهند. این افراد سطح انرژی پایینی دارند و به راحتی نمی توانند کارهایشان را انجام دهند. اینها از علائم افسردگی است اما اگر شدت آن بیشتر باشد و بدبینی ایجاد کند پارانوئید است. افراد پارانوئید دنیا را بدبینانه می دانند و فکر می کنند انسان ها قصد اذیت و آزار او و یا حتی کلاهبرداری از او را دارند و اعتمادی نمی توانند به شخصی بکنند. افراد پارانوئید اگر آقا باشند به شدت همسرشان را اذیت و کنترل می کنند به طوری که مدام از او می پرسند کجا میروی؟ با کی میروی؟ با کی حرف می زنی ؟ و حتی اگر به این افراد لقب پارانوئید را بدهند مدعی می شود که شکاک نیستند چون جامعه خراب است اینجوری برخورد یا حتی فکر می کنند. گاهی اختلال هذیانی پیدا می کنند مثل هذیان خیانت به همسر که رواج پیدا می کند که رفتارهای نامناسبی را انجام می دهند. بعضی از آقایان حتی در مواردی در خانه را روی همسرشان قفل می کنند که بیرون نروند و در فضای بسته باید زندگی کنند که به تنبیه فیزیکی ختم می شود که به این بیماران هم توصیه می شود به پزشک مراجعه کنند.

    2020-05-29 19:24:18 ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ ۲۳:۵۴:۱۸ 298

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ