دلیل اختلالات روانی چیست؟

آیا سردی ذهن، باعث اختلالات روانی و عصبی و ترس از مرگ می‌شود. چه راهکارهایی پیشنهاد می‌کنید؟

2020-05-29 18:59:57 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ ۲۳:۲۹:۵۷ تعداد پاسخ ها 1
  • در روانشناسی ما واژه به نام سردی ذهن نداریم اما به نظرم اینها علائم افسردگی است. افسردگی به عنوان یک اختلال خلقی مطرح است و به دلیل شیوع بالایی که دارد بدون سرماخوردگی روانی از آن یاد می‌شود یعنی همانطور که شما می‌دانید کمتر کسی به سرماخوردگی مبتلا نمی شود افسردگی هم همینطور است. اغلب آدم‌ها بنا به دلایلی افسردگی را تجربه می‌کنند. علائمی برای افسردگی مطرح است مثل کندی ذهن، مشکلات تمرکز، بلاتصمیم بودن، تحریک‌پذیری و عصبانیت و در درجه بالاتر افسردگی با افکار خودکشی یا اقدام به آن را هم شاهد هستیم. طبق اطلاعات و آمار افسردگی در خانم‌ها دو برابر آقایان مطرح شده که شاید بحث هورمونی در این مورد بی تاثیر نباشد. افسردگی یک طیف است که از عصبانیت‌های خفیف، غرزدن‌های معمولی و بی‌انگیزه بودن و عدم پشتکار شروع می‌شود. بعضی از خانم‌ها با این افسردگی علائمی مانند انزوای اجتماعی، عدم شرکت در مهمانی، عصبانیت‌های زودگذر، پرخاشگری با فرزندان دارند، اینها از علائمی است که یک خانم به افسردگی دچار می شود. در این صورت این بیمار باید به پزشک مراجعه کرده و تحت درمان قرار گیرد.

    2020-05-29 19:00:01 ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ ۲۳:۳۰:۰۱ 165

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ