بعد از حادثه آتش سوزی مستاجر میتواند قرارداد را فسخ کند؟

مستاجری پس از مدتی سکونت در آپارتمان استیجاری به واسطه حادثه آتش‌سوزی آپارتمان را غیرقابل سکونت می‌بیند، آیا می‌تواند قرارداد اجاره را فسخ کند؟

2020-05-19 11:36:02 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ ۱۶:۰۶:۰۲ تعداد پاسخ ها 1
  • مطابق ماده 483 قانون مدنی اگر در مدت اجاره عین مستاجره (آپارتمان) به واسطه حادثه کلا یا بعضا تلف شود، اجاره از زمان تلف نسبت به مقدار تلف شده منفسخ می‌شود و در صورت تلف قسمتی از آن، مستاجر حق دارد اجاره را نسبت به تعبیه فسخ کند یا فقط مطالبه تقلیل نسبی مال‌الاجاره کند، پس مستند این ماده قانونی مستاجر حتی اگر قسمتی از آپارتمان تلف شده باشد، می‌تواند نسبت به آن قسمت اجاره را فسخ کند یا از مالک درخواست کند که به علت این قسمت تلف شده، از میزان بهای اجاره کم شود.

    2020-05-19 11:36:06 ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ ۱۶:۰۶:۰۶ 504

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ