همسرم دهن بين است

جواني 27 ساله هستم. يك سال است كه ازدواج كرده‌ام. مادر‌زنم خيلي در زندگي ما دخالت مي‌كند. همسرم به دليل اينكه 9 سال از من كوچك‌تر است، زود تحت تاثير حرف‌هاي مادرش قرار مي‌گيرد و دهن‌بين است. اين مساله باعث اختلاف در زندگي ما شده است. من و همسرم همديگر را خيلي دوست داريم. مي‌ترسم حرف‌هاي اطرافيان او را منصرف كند. نمی‌دانم چرا تا اين اندازه همسرم از اطرافيانش تاثير مي‌پذيرد. لطفا راهنمایی‌ام کنید.

2020-05-11 09:33:42 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ ۱۴:۰۳:۴۲ تعداد پاسخ ها 1
  • متاسفانه برخي افراد وجود دارند كه اعتماد به نفس لازم را در خويش ايجاد نکرده‌اند و اين نداشتن اعتماد به نفس موجب مي‌شود تحت تاثير حرف‌هاي ديگران قرار بگيرند، در واقع به طور كلي كساني كه خود نمي‌توانند تصميم‌گيرنده و مسووليت‌پذير در زندگي باشند، به ديگران زياد تكيه مي‌كنند و ديگران روي آنان تاثير زيادي مي‌گذارند، يعني يك روز به واسطه حرف‌هاي دوستان روز ديگر حرف‌هاي خانواده و خواندن مطلبي خاص يا صحبت دكتري به عناوين مختلف در زندگي دچار تزلزل و دوگانگي مي‌شوند. اين افراد بايد روي خود و اولويت‌ها و از همه مهم‌تر تبعات اين تاثير‌پذيري كه مشكل‌آفرين هستند، كار كنند و بتوانند با استقلال رأي نظرشان را ارائه دهند. نكته مهم ديگر شخصيت‌هاي وابسته هستند شخصيت‌هاي وابسته نمي‌توانند استقلال راي و فكر داشته باشند و خود را باور و قبول ندارند و چون نمي‌توانند خود را باور كنند با تاثير گرفتن از ديگران مسووليت كارهاي‌شان را به عهده ديگران مي‌گذارند و از پاسخ‌گويي به خود عاجز هستند. وابستگي و نداشتن اعتماد به نفس و استقلال رأي از ويژگي‌هاي اينگونه افراد است. شما بايد در موقعيتي كه شرايط خوب است با همسرتان قاطع و منطقي صحبت كنيد و تبعات اين مساله و نارضايتي‌تان را در بهترين قالب بدون انتقاد و سرزنش و توصيه به او بگوييد و از او بخواهيد تصميمات مهم و مسائل عمده زندگي‌تان را با نظر و اتفاق هم جلو ببريد و ديگران را در درجات دوم و سوم قرار دهد. به اين موضوع شفاف بپردازيد تا موجب نگرانی و معضل در زندگي نشود.

    2020-05-11 09:33:43 ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ ۱۴:۰۳:۴۳ 308

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ