با همسرم ارتباط خوبي نداريم

جواني 29 ساله، مهندس برق هستم و با درآمدي متوسط، اما همسرم به من اهميتي نمي‌دهد. البته من هم بلد نيستم با او ارتباط مناسب برقرار كنم. نمي‌دانم اين مشكل را چگونه برطرف كنم. لطفا راهنمایی‌ام کنید.

2020-05-11 09:29:26 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ ۱۳:۵۹:۲۶ تعداد پاسخ ها 1
  • مهارت‌هاي ارتباطي و زندگي مهارت‌هايي نيست كه به صورت سرشتي و ذاتي باشد. افراد از بدو تولد اين ويژگي‌ها را با خود ندارند و نياز به آموزش دارد. مهارت‌هاي ارتباطي و اجتماعي مانند هر مهارت ديگر در زندگي مثل مهارت رانندگي اكتسابي است، از اين رو آموزش مهارت‌ها نياز به زمان دارد و فرد بايد الگوي مناسبي انتخاب كند تا بتواند موفق باشد، بنابراين بهتر است افراد اين مهارت‌ها را كسب كنند. بنابراين بايد بدانيد كه لازم است زمان و وقت صرف كنيد تا به اين مهارت‌ها دست پيدا كنيد، اما موضوعي كه باعث پيچيدگي اين مساله مي‌شود ويژگي‌هاي سرشتي و ذاتي است. برخي افراد ممكن است از همان ابتداي زندگي درون‌گرا باشند و ويژگي‌هاي برون‌گرايي‌شان بيشتر باشد. اين افراد اهل معاشرت نيستند و خجالتي هستند، معمولا كم‌حرف بوده و آنها مهارت‌هاي اجتماعي و زندگي را بلد نيستند. اين ويژگي سرشتي در اين افراد بيشتر است و تاثير‌گذار عمل كرده است. توصيه مي‌شود اگر در اين مهارت‌ها ضعف داريد، از شريك زندگي‌تان كمك بگيريد و نكات مثبت را از همسرتان كسب كنيد تا اين مسائل باعث خشنودي شما و همسرتان شود. بايد در اين حوزه‌ها وقت بگذاريد تا ارتباط‌تان بهبود پيدا كند، اما اگر هيچ مشكلي در اين زمينه‌ها نداشتيد و رابطه با همسرتان صميمي نشد، بايد از خدمات روان‌پزشكي تخصصي كمك بگيريد. گاهي اوقات ترس در وجود افراد عامل استرس مي‌شود، از اين رو ممكن است اضطراب‌هايي به دليل ازدواج به عنوان يك استرسور مثبت باعث ايجاد ترس شده است. البته افسردگي نيز در اين مورد دخيل است افرادي كه بعد از ازدواج بدون داشتن دليل انگيزه،‌ شادابي و طراوت خود را از دست مي‌دهند، ممكن است از افسردگي رنج ببرند كه باعث دلسرد شدن در زندگي شود.

    2020-05-11 09:29:27 ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ ۱۳:۵۹:۲۷ 78

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ