بيماري وحشت شبانه تا چند سالگي طول ميكشد؟

پسرم 15 ساله است و از بچگي مشكل ترس داشته است. هنوز هم وقتي از خواب بيدار مي‌شود، مثل بچه‌ها مي‌ترسد و التماس مي‌كند. مي‌خواستم بدانم بيماري وحشت شبانه تا چند سالگي ممكن است طول بكشد. نگران هستم اين مشكل تا چه زماني ممكن است با او همراه باشد. لطفا راهنمایی‌ام کنید.

2020-05-11 09:27:49 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ ۱۳:۵۷:۴۹ تعداد پاسخ ها 1
  • اگر فردي تا سن 15 سالگي قصد جدايي از والدين خود را نداشته باشد و اين وابستگي ادامه پيدا كند، اين فرد نياز به بررسي دارد. بهترين كار اين است كه فرد مورد ارزيابي قرار گيرد، چون ترس‌هاي هنگام خواب تا سن كم و دوره كودكي قبل از سنين مدرسه و معمولا تا 5 سالگي ادامه دارد و كودك بايد بعد از آن بدون هيچ ترسي به راحتي به خواب رود، اما اگر تا اين زمان ادامه پيدا كند، ممكن است فرد دچار انواع اختلالات اضطرابي شده باشد. يكي از اين اختلالات، اضطراب جدايي از والدين است. همچنين بيماري وسواس نيز ممكن است در فرد وجود داشته باشد، اختلالات مختلف كه با انواع تروماها مرتبط است نيز فرد را تهديد كند. اختلالات خلقي اگر مورد بررسي قرار نگيرد، در آينده شغلي، عملكرد تحصيلي و... او تاثير‌گذار است و نهايتا ارتباطات و روابط اجتماعي وي مختل مي‌شود. اين افراد نمي‌توانند به دیگران اعتماد كنند و در اثر كاهش روابط فردي و اجتماعي دچار انزوا مي‌شوند و اين مشكل در مهارت‌هاي ارتباطي و اجتماعي فرد تاثير مي‌گذارد.

    2020-05-11 09:27:50 ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ ۱۳:۵۷:۵۰ 36

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ