مرا مجبور کردند با کسی ازدواج کنم که دوستش نداشتم

دختري 19 ساله هستم. يك سال پيش به اصرار خانواده‌ام ازدواج كردم. در صورتي كه شخص ديگري را دوست داشتم كه با گذشت زمان موفق به فراموش كردن گذشته‌ام نشدم. نمی‌دانم چطور با اين اتفاق كنار بيايم، آيا طلاق راهكار درستي است. لطفا راهنمایی‌ام کنید.

2020-05-10 12:15:36 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ ۱۶:۴۵:۳۶ تعداد پاسخ ها 1
  • تشكيل خانواده و اينكه دو نفر به عنوان زن و شوهر در كنار يكديگر قرار مي‌گيرند، مستلزم اين است كه برخي نكات و اصول زندگي را رعايت كنند تا بتوانند خانواده‌اي مستحكم را شكل دهند. براي انسجام خانواده يكي از اصول اساسي تعهد و وفاداري زن و شوهر نسبت به يكديگر است. هر كدام از اعضاي خانواده بايد جايگاه و نقش‌هاي خود را پذيرفته باشند تا بتوانند به ايفاي آن بپردازند. گذشته‌هاي هر فردي امري شخصي و فردي به شمار مي‌رود و شما نبايد با داشتن اين ديدگاه زندگي جديدي را شكل مي‌داديد، از اين رو نخست بايد تكليف خود را با گذشته‌تان مشخص مي‌كرديد، بعد از آن به فكر تشكيل خانواده مي‌افتاديد، از اين رو به دليل لذت نبردن از زندگي فعلي‌تان ممكن است مستعد اختلالات رواني شويد و به خاطر انديشه‌هاي دور از ذهن و تصوراتي كه از گذشته داريد، ممكن است علایم افسردگي ظهور پيدا كند و نتوانيد با هر شرايطي كنار آييد. فراموش كردن گذشته نياز به زمان و وقت زيادي دارد، از اين رو قبل از اينكه وارد مرحله جديدي از زندگي به نام ازدواج مي‌شديد، بايد تمام گذشته و هر آنچه كه وجود داشته است را فراموش مي‌كرديد تا اكنون درگيری ذهني نداشته باشيد، زيرا اين سردرگمي اختلال ايجاد مي‌كند و عملكردهاي فردي و اجتماعي‌تان را تحت تاثير قرار مي‌دهد. اين دلسرد بودن نسبت به زندگي مشترك‌تان ممكن است تا مرز جدايي پيش رود، از اين رو با انديشه و باوري درست نسبت به زندگي، نگاه‌تان را تغيير دهيد تا بتوانيد شرايط موجود را بپذيريد.

    2020-05-10 12:15:38 ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ ۱۶:۴۵:۳۸ 497

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ