16 سالگی برای ازدواج مناسب است؟

من 16 سالمه، با پسري 28 ساله آشنا شده‌ام. ما به همديگر علاقه‌منديم، اما سطح فرهنگي و زندگي ما از آنها خيلي بالاتر است. آيا با اين اختلاف سني و فرهنگي با هم ازدواج كنيم، مشكلي ايجاد مي‌شود؟ لطفا راهنمایی‌ام کنید.

2020-05-10 12:10:22 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ ۱۶:۴۰:۲۲ تعداد پاسخ ها 1
  • آنچه مشخص است اختلاف سني فاحش بين شما و شخصي است كه انتخاب كرده‌ايد. همچنين از نظر طبقاتي و فرهنگي با همديگر سنخيت نداريد، از سويي بدون اينكه كسي اين مساله را زنگ خطر اعلام كند و مشكلات اين رابطه را بگويد، خودتان متوجه آنها شده‌ايد. مواردي كه بدان اشاره كرده‌ايد و در رابطه شما وجود دارد، در همه مطالعات به عنوان عوامل از هم‌گسيختگي خانواده‌ها محسوب مي‌شوند. نخست اينكه اختلاف سني بيش از 10 سال مساله‌ساز است، زيرا طرفين چنين رابطه‌اي همديگر را درك نمي‌كنند. پسري كه در جامعه از آزادي و امكانات بيشتري برخوردار است، نسبت به دختر مجردي كه در خانه پدر زندگي مي‌كند و محدوديت‌هاي خاصي دارد، در آينده اختلاف سليقه زيادي خواهند داشت. شما هنوز در مقطع دبيرستان هستيد، بايد تحصيلات‌تان را ادامه دهيد و خود را به حداقل‌هاي تحصيلي برسانيد و ديپلم بگيريد. اين فرصت را از خودتان نگيريد. امروزه با توجه به شرايط جامعه سن ازدواج را حداقل 18 سال در‌نظر مي‌گيرند، بنابراين تعجيل و ضرورت براي ازدواج درست نيست. هنوز فرصت زيادي براي انتخاب داريد و مي‌توانيد فردي را انتخاب كنيد كه با معيارهاي‌تان تطابق داشته و اختلاف سني و طبقاتي زيادي با شما نداشته باشد و حداقل متعادل‌تر از اين مورد گفته شده باشند. بهتر است بعد از پايان دوره تحصيلي شخصي را انتخاب كنيد كه حداقل در چارچوب معيارهاي‌تان بگنجد، زيرا هنوز فرصت‌هاي‌تان از دست نرفته و اين اولين انتخاب و فرصت است و نبايد عجولانه تصميم بگيريد و انتخاب درستي انجام دهيد. هر چند تجربه زيادي نداريد، ولي مسائلي كه در رابطه با اين موضوع به ذهن‌تان جرقه زده شده، درست بوده و مشكل‌ساز خواهند بود و چنانچه ازدواج صورت بگيرد و خداي ناكرده به سرانجامي نرسد و به ازدواج ناموفقي تبديل شود، بايد در سني شاهد جدايي باشيد كه تازه همسالان‌تان در آن سن تصميم به ازدواج مي‌گيرند و مجبور مي‌شوید خودتان را سرزنش كنيد. به تحصيلات خود ادمه دهيد و از مشاوره با ديگران بهره‌مند شويد، فكر نكنيد اگر به او پاسخ منفي دهيد كسي ديگر در خانه‌تان را نمي‌زند. حداقل دبيرستان را تمام كنيد تا در آينده به كارتان بيايد. كتاب‌هايي را كه در زمينه عاقبت ازدواج‌هايي با اختلاف سني و طبقاتي بالاتر است بخوانيد، زيرا ازدواج جاي ريسك كردن نيست. زمان را در دست بگيريد و با نگاه دقيق‌تر به اخلاقيات، ديدگاه‌ها و روحيات فرد مورد علاقه‌تان توجه كنيد. ممكن است علاقه چشم شما را كور كند. برخي از مسائل بايد قبل از زندگي زناشويي مطرح شوند، از او بخواهيد شغل، تحصيلات، خانواده و ديدگاهش را واضح و دقيق بيان كند. برخي افراد كه با وجود اختلاف سني مشكلي براي‌شان پيش نيامده، به لحاظ پختگي فكري به درجه‌اي رسيده‌اند كه مشكل سن و فرهنگ را حل كرده‌اند و جايگزين خوب و نقطه قوتي نسبت به آنها داشته‌اند و در نتيجه اين نوع اختلافات را تحت‌الشعاع قرار داده است. با توجه به اينكه شما در يك خانواده با‌فرهنگ زندگي مي‌كنيد، پس محدوديت‌هايي از بابت درس خواندن نداريد و شرايط نرمالي براي پيشرفت اجتماعي فراهم است، مي‌توانيد چند سال ديگر صبر كنيد و براي شروع زندگي مشترك به پختگي لازم برسيد و با آگاهي شریك زندگي‌تان را انتخاب كنيد.

    2020-05-10 12:10:24 ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ ۱۶:۴۰:۲۴ 75

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ