راه درمان بيماري پوليو چیست؟

از سنين كودكي به بيماري پوليو مبتلا هستم. در آن زمان دست‌هايم به‌طور كامل فلج شده بودند، اما پس از گذشت مدت زماني توانايي حركت آرنج به پائين دست راستم را باز يافتم. اكنون مدتي است آرنج دست‌هايم بشدت دردناك شده و حالت انقباض عضلات پيدا مي‌كند. علت اين دردها چيست؟

2020-04-02 12:04:39 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ ۱۶:۳۴:۳۹ تعداد پاسخ ها 1
  • در حال حاضر به دليل انجام واكسيناسيون‌هاي گسترده و كامل، اين بيماري بسيار نادر است اما در صورتي كه در دوران گذشته فردي به اين بيماري مبتلا شده باشد، آثارش مانند ضعف يا فلج بعضي اندام‌ها پديدار مي‌شود، اما اين اختلالات هيچ قانوني ندارد و گاهي اوقات فلج به صورت ناقرينه اتفاق مي‌افتد و در اين‌صورت ممكن است شاخه‌هاي عصبي به صورت نسبي درگير باشند و همين امر باعث شود تا ضعف نسبي در يكي از اندام‌ها ايجاد شود. در بعضي موارد بيمار دچار لاغري پاها يا يكي از آنها مي‌شود كه در اين‌صورت گرفتن نوار عصب عضله ميزان ضعف را نشان مي‌دهد و از طرفي هم ممكن است با گذشت زمان مشكلات فرد روند بهبودي را طي كنند. در مورد اين شرح حال هم ممكن است دچار نوعي كشيدگي رباط‌ها شده باشيد كه در ميان تمام افراد عادي هم اتفاق مي‌افتد اما از آنجا كه اينگونه افراد به نسبت ديگر افراد، از عضلات ضعيف‌تري برخوردار هستند، مستعدتر خواهند بود. از سوي ديگر التهاب مفصل آرنج يا التهاب عضله در محل چسبيدن عضله، وجود اين دردها را توجيه مي‌كند و ممكن است هيچ ارتباطي با بيماري اصلي شما نداشته باشد. توصيه مي‌شود با مراجعه به يك پزشك متخصص بررسي‌هاي لازم را انجام دهيد تا براساس شواهد قطعي، علت اصلي بيماري و راه درمان آن مشخص شود.

    2020-04-02 12:04:41 ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ ۱۶:۳۴:۴۱ 1

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ