مالک آپارتمانش ار تحویل نمی گیرد

مستاجری که در یک دستگاه آپارتمان سکونت دارد، به علت انقضای مدت اجاره واحد را تخلیه می‌کند، اما مالک از تحویل گرفتن واحد امتناع می‌کند. مستاجر چه اقدام قانونی می‌تواند انجام دهد؟

2020-04-01 12:18:57 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۱۶:۴۸:۵۷ تعداد پاسخ ها 1
  • اگر مستاجر به علت انقضای مدت اجاره یا در مواردی که به تقاضای او حکم فسخ اجاره صادر شده، مورد اجاره را تخلیه کند و موجر از تحویل گرفتن آن امتناع کند، مستاجر مکلف است به وسیله اظهارنامه از موجر یا نماینده قانونی او تقاضا کند که برای تحویل مورد اجاره حاضر شود. در صورتی که موجر (مالک) ظرف 5 روز از تاریخ ابلاغ اظهارنامه حاضر نشود، مستاجر باید به دادگاه محل وقوع ملک مراجعه و تخلیه کامل مورد اجاره را تامین دلیل کند و کلید آن را به دفتر دادگاه تسلیم کند. از همین تاریخ رابطه استیجاری قطع می‌شود و دفتر دادگاه ظرف 24 ساعت به موجر یا نماینده قانونی او اخطار می‌کند که برای تحویل گرفتن مورد اجاره و دریافت کلید حاضر شود و تا زمانی که مستاجر به این ترتیب عمل نکند، تعهدات او به موجب مقررات قانون روابط موجر و مستاجر و شرایط اجاره‌نامه برقرار است.

    2020-04-01 12:18:59 ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۱۶:۴۸:۵۹ 4

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ