نمیدانستم چند متر از ملک کناری داخل زمین من شده است

بر فرض مثال من ملکی را خریداری و اقدام به احداث 10 واحد آپارتمان در آن کردم. هنگام انجام مقدمات اخذ سند برای واحدها متوجه شدم 20 متر از مساحت ملک مجاور داخل ملک من شده و حقیقتا مطلع نبودم و متاسفانه مالک ملک مجاور آگاه شده و به هیچ نحوی رضایت نمی‌دهد. حتی با دریافت مبلغ مورد نظر بر اساس بالاترین قیمت روز و ثبت محل هم دادن سند را منوط به جلب رضایت وی کرده است. از آنجا که من واحدها را واگذار کرده‌‌ام و خریداران برای تنظیم سند بر من فشار می‌آورند می‌توانم مالک ملک مجاور را ملزم به فروش کنم؟ و در غیر این صورت راه‌حل دیگری هست یا نه؟

2020-04-01 12:08:08 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۱۶:۳۸:۰۸ تعداد پاسخ ها 1
  • طبق ماده واحده لایحه قانونی راجع به رفع تجاوز و جبران خسارت وارده به املاک مصوب 27/9/58 قیمت اراضی مورد تجاوز طبق نظر کارشناس منتخب دادگاه باید تودیع و سند مالکیت طرفین اصلاح شود.

    2020-04-01 12:08:09 ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۱۶:۳۸:۰۹ 3

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ