اگر زگیل را درمان نکنیم زیاد می شود؟

روي صورت دختر 11ساله‌ام چند خال ريز وجود دارد. آيا مي‌توان اين خال‌ها را در اين سن برداشت؟ روي دستش هم چند زگيل دارد، اگر زگيل برداشته شود امكان عود آن وجود دارد؟

2020-04-01 11:35:31 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۱۶:۰۵:۳۱ تعداد پاسخ ها 1
  • خال‌ها، انواع گوناگوني دارند كه ممكن است جنبه ارثي داشته باشد. اما در مواردي هم نور آفتاب باعث تشكيل يا تشديد ‌آنها مي‌شود. اگر خال‌ها از دسته خال‌هاي ريز و كوچكي باشد كه مشكلي را به وجود نمي‌آورد، بهتر است كه آنهارابرنداريد اما اگر اندازه خال‌ها بزرگ است و باعث مي‌شود كه فرزندتان از لحاظ روحي و ارتباط اجتماعي دچار ناراحتي شود مي‌توانيد اقدام به برداشتن آنهاكنيد. اما در خصوص زگيل بايد بگويم كه عامل اصلي به وجود آمدن زگيل ويروس است و اگر درمان نشود احتمال آن وجود دارد كه گسترش پيدا كند.
    در بعضي مواقع ديده شده كه زگيل‌ها خود به خود از بين مي‌روند اما اگر اين طور نبود، از طريق داروهاي موضعي قابل درمان است.
    از آنجا كه با ايجاد شرايط مناسب براي ويروس، زگيل‌ها دوباره عود مي‌كنند بايد گفت زگيل قابليت افزايش و عود دارد اما در مورد خال اين طور نيست.
    در مورد كودكان بايد توجه داشت كه قرار دادن پاي بدون جوراب در كفش، مرطوب بودن بين انگشتان و كف پا بعد از شنا و قرار دادن انگشت دست در دهان مي‌تواند شرايط مساعدي را براي به وجود آمدن زگيل فراهم كند زيرا زگيل در مناطق مرطوب راحت‌تر رشد مي‌كند.

    2020-04-01 11:35:32 ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۱۶:۰۵:۳۲ 1

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ