فلج بلز درمان قطعی دارد؟

10 سال است كه به فلج بلز مبتلا هستم و داروي ... مصرف مي‌كنم. با انجام فيزيوتراپي به‌طور مقطعي بهبود پيدا مي‌كند و مجدد در فصل سرما، تكرار مي‌شود. آيا براي اين عارضه راه درماني وجود دارد؟

2020-03-31 15:23:59 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ ۱۹:۵۳:۵۹ تعداد پاسخ ها 1
  • فلج بلز عارضه‌اي است كه به دنبال آن در ناحيه‌اي از كانال عصب صورت تورم ايجاد مي‌شود. در صورت بروز اين عارضه كه عصب ناحيه استخوان گيجگاهي درگير مي‌شود بيمار دچار فلج عضلات يك طرف صورت مي‌شود. درمان اين عارضه در مرحله اوليه همان دارويي است كه مصرف مي‌كنيد و از آنجايي كه ممكن است، مصرف اين دارو، بر مخاط معده اثر منفي بگذارد، در كنار آن از تركيبات آنتي‌اسيد استفاده مي‌كنند. پس از مصرف داروي فوق با ميزان كافي و كاهش تدريجي آن، فيزيوتراپي انجام مي‌شود كه تا 90 درصد درمان مي‌شود اما ممكن است در عده كمي از بيماران، بخشي از فلج عصبي باقي بماند كه با ورزش، قرار گرفتن در معرض باد و هواي سرد، مبتلا شدن به بيماري ويروسي، التهاب عصب تشديد شود.

    2020-03-31 15:24:01 ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ ۱۹:۵۴:۰۱ 145

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ