سرم را روی بالش میگذارم سرگیجه میگیرم

نزديك به يك هفته است زماني كه قصد خوابيدن دارم و سرم را روي بالش قرار مي‌دهم سرگيجه شديدي به سراغم مي‌آيد و احساس مي‌كنم داخل سرم صداي عجيبي به گوش مي‌رسد. مصرف قرص ... هم بي‌اثر است. علت و راه درمان اين عارضه چيست؟

2020-03-30 12:35:09 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ ۱۷:۰۵:۰۹ تعداد پاسخ ها 1
  • احساس كردن صداهاي مختلف در سر جنبه‌هاي متفاوتي دارد. ممكن است پايه‌هاي روحي –رواني، منشأ گوشي و يا منشأ عروقي و عروق مغزي در وجود اين اختلالات نقش داشته باشند. لازم به ذكر است افتراق اين موارد از يكديگر كمي مشكل است و به اين منظور بايد، معاينه كامل و دقيقي انجام شود. متأسفانه اگر صداهاي احساس شده مربوط به مشكلات ناحيه گوش باشد، درمان خوبي نخواهد داشت اما اگر صداي احساس شده مانند صداي عبور آب باشد، ممكن است ناشي از ضايعات عروقي مغز باشد كه با روش‌هاي درماني خاص، قابل بهبود است. از طرفي ديگر در بعضي موارد، تنگي رگ‌ها هم باعث مي‌شود تا فرد صداي فش‌فش را احساس كند. در اين‌صورت و باتوجه به پيشرفت علم، به سرعت در آن ناحيه بالون زده مي‌شود و تمام ناراحتي‌ها برطرف خواهد شد. البته انجام ام.آر.آي همراه با تزريق و ام.ار آنژيوگرافي همراه با تزريق موجب مي‌شود تا علت اصلي به درستي مشخص و راه‌هاي درماني مناسب به‌كار گرفته شود. در ضمن اگر شنيدن صداهاي موجود، علت روحي - رواني داشته باشد، بايستي فرد به يك روانپزشك ارجاع داده شود.

    2020-03-30 12:35:11 ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ ۱۷:۰۵:۱۱ 2

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ