چه مدت بعد از جراحی نخاع بیمار به حالت عادی برمی گردد؟

حدود 18 ماه پيش در ناحيه نخاع گردن خواهرم توده‌اي ايجاد شده بود كه باعث شد از ناحيه گردن به پائين بدنش بي‌حركت شود. با كمك ديگران تنها مي‌تواند شانه هايش را كمي حركت دهد. تشخيص پزشكان وجود توده خوش‌خيم و انجام عمل جراحي بوده است. پس از انجام عمل جراحي باز هم اختلالات فوق وجود دارد و مصرف داروهاي... نيز تأثيري نداشته است. با اين وجود، چه هنگام بهبودي او بازمي‌گردد؟

2020-03-30 12:32:01 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ ۱۷:۰۲:۰۱ تعداد پاسخ ها 1
  • توده موجود، مدت زمان قابل توجهي ماندگار بوده است به همين دليل روي نخاع فشار ايجاد كرده و ممكن است بافت‌هاي حياتي آن ناحيه را دچار مشكل كرده باشد. در بعضي مواقع پس از انجام عمل جراحي، نقص‌ها بازمي‌گردد و حتي فرد بعضي از مواردي را كه نبايد احساس كند، حس مي‌كند و يا بالعكس. از طرفي هم اين الزام وجود ندارد كه برداشت غده، تمام مشكلات را برطرف سازد چرا كه بعضي از مشكلات موجود هيچ‌گاه قابل درمان نخواهند بود و برخي هم با گذشت مدت زماني نزديك به يكسال بهبود پيدا مي‌كنند. در اين موارد انجام دوره‌هاي فيزيوتراپي و مصرف داروهايي كه علائم اسپاسم را كاهش دهند به فرد توصيه مي‌شود.

    2020-03-30 12:32:02 ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ ۱۷:۰۲:۰۲ 1

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ