دست راست همسرم بعد از سکته از کار افتاده است

همسر 53 ساله‌ام آبان ماه به دنبال آمبولي، سكته مغزي كرده و نيمه راست بدن او فلج و صورتش نيز بر اثر آن كج و تغيير حالت داده است. ميزان قند خون او نيز بالا بود كه با دارو كنترل كرديم.
با فيزيوتراپي حركت شانه‌ها برگشته و 50 درصد دست راست او به كار افتاده است تا حدودي نيز هنگام راه رفتن تعادل خود را حفظ مي‌كند. اما مچ دست راست هنوز متورم است. آيا دست او هنوز از مغز فرمان مي‌گيرد و آيا نياز به گرفتن نوار عضله و عصب وجود دارد؟

2020-03-29 16:35:05 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ ۲۱:۰۵:۰۵ تعداد پاسخ ها 1
  • در سكته‌هاي مغزي به علت اين كه در مسير فرمان عصبي مغز به نخاع اختلال به وجود مي‌آيد، حركت اعضاي بدن با مشكل مواجه مي‌شود و حركت‌هايي كه انجام مي‌شود تنها حاصل يك رفلكس است. براي بهبود تورم دست راست و به حركت افتادن آن بايد شب‌ها يك بالش زير دست راست بيمار قرار دهيد تا اين دست بالاتر از بدن و قلب قرار گيرد. فيزيوتراپي و بالاتر قرار گرفتن دست راست موجب مي‌شود كه تورم دست راست كمتر شود.
    نبايد انتظار داشته باشيد كه به‌سرعت به نتيجه برسيد انجام اين كارها به مرور و در يك دوره زماني باعث برگشت توانايي حركت دست‌ها خواهد شد.

    2020-03-29 16:35:06 ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ ۲۱:۰۵:۰۶ 1

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ