استرداد چک امانی مالی است یا غیر مالی؟

با درج موارد قانونی بفرمایید آیا دعوی استرداد لاشه چک امانی مالی یا غیر‌مالی است؟ اصل موضوع به این قرار است که ملکی در بنگاه املاک فروخته و سند قطعی به نام خریدار شد. در آن زمان مبلغی بابت پروانه یا جواز ساخت به شهرداری پرداخت شده بود که بنگاهی طی نامه‌ای یک فقره چک از خریدار نزد خود گذاشته تا رسید یا فیش ارائه شود. این موضوع از طرف فروشنده پیگیری شد و بنگاه که ذی‌نفع نیز بوده هر بار به دلایلی موضوع را به تاخیر انداخته است. در حال حاضر وکیل گرفته شده و به اتحادیه شکایت کرده‌ایم و در مورد دادگستری، وکیل می‌گوید این دعوی در مراحل اول غیر‌مالی است، ولی شاید در روز دادگاه مالی شناخته شود و باید تمبر باطل کنیم.

2020-03-29 16:21:50 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ ۲۰:۵۱:۵۰ تعداد پاسخ ها 1
  • دعوای مالی آن است که شخص به مالی برسد. تشخیص اینکه چه دعاوی مالی و غیر‌مالی است، ملاک خاصی ندارد، ليکن به موجب حکم اصراری 3547-30/11/1341 هیات عمومی دیوانعالی کشور استرداد چک از دعاوی مالی و نیاز به ابطال غیر‌قانونی است.

    2020-03-29 16:21:51 ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ ۲۰:۵۱:۵۱ 3

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ