فیبروم دارم حتما باید عمل کنم؟

به علت خونريزي و دردي كه با آن مواجه بودم سونوگرافي انجام شد و فيبروم 7 سانتيمتري مشاهده شده است. تشخيص سونوگرافي فيبروساركوم بود. متخصصان گفته‌اند بدخيم است و براي درمان نياز به عمل جراحي دارد چه پيشنهادي داريد؟

2020-03-29 16:13:14 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ ۲۰:۴۳:۱۴ تعداد پاسخ ها 1
  • با انجام سونوگرافي نمي‌توان تشخيص دقيق داد اما اگر ضخامت فيبروم 7 سانتيمتر است توصيه مي‌شود با عمل جراحي برداشته شود سپس منتظر پاسخ پاتولوژي باشيد تا بدخيم يا خوش‌خيمي فيبروم مشخص شود. اگر تشخيص پزشك معالج فيبروساركوم با اين اندازه باشد و در مورد ضايعه و نامنظم بودن حدودي تخمين درست داده‌اند همزمان در عمل جراحي ضايعه را برداشته و آزمايش مي‌كنند، اگر ضايعه بدخيم باشد بايد رحم را خارج كنند اما اگر خوش‌خيم بود نيازي به خارج كردن رحم و تخمدان‌ها نيست به هر حال توصيه مي‌شود تا سن 65 سالگي رحم و تخمدان‌ها خارج نشوند مگر اين‌كه بيمار در شرايط خاص قرار داشته باشد كه در اين‌صورت خارج كردن رحم و تخمدان‌ها ضروري است.

    2020-03-29 16:13:16 ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ ۲۰:۴۳:۱۶ 1

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ