ملکی که مهریه مادرم است سند ندارد

همسرم مهريه‌اش را اجرا گذاشته، پدرم چند سال پيش فوت کرد و ملكي از ايشان به من رسيد كه قباله (مهريه) مادرم است كه داراي سند و قولنامه نیست كه پس از تقسيم ارث به من رسيد، اما به دليل كهولت سن و نداشتن منبع درآمد، من آن ملك را كه به من رسيده بود، مجددا به مادرم واگذار كردم. خانمم در دادگاه آن را به عنوان اموال من جهت توقيف معرفي كرد كه من منكر آن شدم. آيا ايشان مي‌تواند آن ملك را توقيف كند؟ من چه مدركي مي‌توانم به دادگاه ارائه دهم تا ايشان نتواند آن را تصاحب كند و اينكه آن ملك مربوط به مادرم است. در صورت دستبرد به آن ملك من مي‌توانم از ايشان شكايت کنم؟

2020-03-28 10:36:30 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ ۱۵:۰۶:۳۰ تعداد پاسخ ها 1
  • اگر ملک دارای سند رسمی است و به نام مادرتان است، دادگاه نمی‌تواند آن را بابت مهریه توقیف کند و اگر دارای سند رسمی نیست، متعارف نیست که دادگاه با قولنامه و بیع‌نامه عادی آن را توقیف کند، زیرا احراز مالکیت در چنین املاکی جهت توقیف کردن مشکل است.

    2020-03-28 10:36:32 ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ ۱۵:۰۶:۳۲ 1

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ