بعد از یائسگی شکمم بزرگ شده

چند ماهي است كه يائسه شده‌ام و بعد از يائسگي با افزايش سايز در ناحيه شكم روبه‌رو شده‌ام. چه راهكارهايي براي كاهش عوارض اين دوران وجود دارد؟

2020-03-28 10:34:11 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ ۱۵:۰۴:۱۱ تعداد پاسخ ها 1
  • مهم‌ترين مشكلاتي كه زنان در دوران يائسگي با آن روبه‌رو مي‌شوند پوكي استخوان است كه بعد از يائسگي روند پيشروي آن افزايش پيدا مي‌كند و از آنجايي كه درمان اين عارضه مشكل است، بهترين راه پيشگيري از ابتلا به اين عارضه است. به همين دليل به اين دسته از زنان توصيه مي‌شود، پياده‌روي روزانه را فراموش نكنند، سعي كنند نور آفتاب به بدنشان برسد و از مواد غذايي‌ كه حاوي كلسيم و لبنيات است و همچنين از مركبات استفاده كنند، علاوه بر اين از چاق‌كننده‌هايي مثل مواد غذايي چرب دوري كنند و مواد غذايي بخارپز شده را در رژيم غذايي‌شان جايگزين كنند.
    نكته مهم اين است كه هورمون‌هاي تخمداني باعث جذب كلسيم و قدرت استخوان‌سازي مي‌شوند و زماني كه دوران يائسگي فرا مي‌رسد اين روند كاهش پيدا مي‌كند. به همين دليل به اين دسته از زنان توصيه ميشود اگر از رژيم غذايي مناسبي استفاده نمي‌كنند از مكمل‌ها و قرص‌هاي كلسيم مصرف كنند و فعاليت بيشتري داشته باشند تا از افزايش وزن آنها جلوگيري شود.

    2020-03-28 10:34:12 ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ ۱۵:۰۴:۱۲ 1

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ