فرزندم کارهایش را با تاخیر انجام میدهد

فرزندم 17 ماه دارد. از سه ماهگي به عارضه سي.ام.وي مبتلاست، تمام كارها و رفتارهايش با تأخير انجام شده است. آيا اين عارضه بر حافظه او اثر مي‌گذارد. راه درمان چيست؟

2020-03-28 10:29:42 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ ۱۴:۵۹:۴۲ تعداد پاسخ ها 1
  • باتوجه به شرح حال ارائه شده، به احتمال زياد مادر، در دوران بارداري به عفونت سي.ام.وي مبتلا بوده و روي تكامل مغزي جنين اثر سوء گذاشته و مغز رشد كامل نداشته است زيرا مغز در دوران جنيني و يك‌سال بعد از تولد رشد و تكامل پيدا مي‌كند. از اين‌رو بعضي از عفونت‌هاي دوران بارداري، جنين را دچار عقب‌ماندگي ذهني مي‌كند و نوزاد تكامل حركتي نخواهد داشت. اين‌گونه عارضه‌ها درمان خاصي ندارد اما انجام فيزيوتراپي، كاردرماني و مصرف داروهاي تقويت‌كننده مغز، تا حدودي به تكامل مغز كمك مي‌كند.
    بستگي دارد كدام قسمت مغز در مرحله تكامل دچار اختلال شده باشد زيرا گاهي قدرت تكلم، گاهي قدرت حركت و... در فرد مبتلا مختل مي‌شود، به همين دليل والدين بايد آموزش‌هاي خاص و لازم را در اين زمينه ببينند تا بتوانند با مبتلايان به اين بيماري كه درمان قطعي هم ندارد، به درستي برخورد كنند.

    2020-03-28 10:29:44 ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ ۱۴:۵۹:۴۴ 1

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ