نوزاد 6 ماهه ام نارس به دنیا آمد

حدود 15 ماه از زايمان‌ام مي‌گذرد، نوزادم در شش ماهگي نارس به دنيا آمد و بعد از 20 روز فوت كرد. حالا قصد بارداري مجدد دارم اما با وجود مصرف دارو و تزريق آمپول‌هاي ... به نتيجه‌اي نرسيده‌ام. البته به عارضه پلي‌كيستيك هم مبتلا هستم. چه راهي براي بارداري مجدد وجود دارد؟

2020-03-28 10:15:36 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ ۱۴:۴۵:۳۶ تعداد پاسخ ها 1
  • دلايل متعددي زايمان زودرس و نافرجام را به‌وجود مي‌آورند كه عارضه پلي كيستيك، كوتاهي طول دهانه رحم، افزايش وزن و پارگي كيسه آب بعضي ا‌ز آن دلايل هستند اما عارضه پلي كيستيك از عوامل نازايي نيز محسوب مي‌شود به همين دليل بايستي با مراجعه به پزشك متخصص درمان آن به شكل صحيح انجام شود و بديهي است كه يك يا دو نوبت با مصرف دارو اين درمان قطعي صورت نمي‌گيرد. علاوه بر اين بايستي آزمايشات كامل انجام شود. چرا كه اگر فرد دچار مشكلات تيروئيدي باشد، درمان و بهبود اين عارضه نيز لازم است همچنين در صورت افزايش وزن بايستي درمان‌هاي لاغري انجام شود و ممكن است كه فرد مجبور به مصرف داروهاي درمان نازايي شود.
    در ضمن بهتر است در هفته 13 يا 14 بارداري با انجام سونوگرافي، طول دهانه رحم بررسي شود زيرا كوتاه بودن طول دهانه رحم، باعث زايمان زودرس خواهد شد. نكته مهم ديگر آن است اگر در زايمان قبلي فرد، كيسه آب پاره شده بود ممكن است كه در زايمان بعدي هم اين اتفاق رخ دهد در اين صورت از طريق تست خاصي كه در دوران بارداري توسط پزشك متخصص انجام مي‌شود مي‌توان اين مسئله را پيش‌بيني كرد و از احتمال ايجاد آن پيشگيري كرد.

    2020-03-28 10:15:39 ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ ۱۴:۴۵:۳۹ 1

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ